Олимпиада в Париж: Спортистите от отбора на Великобритания, които да гледате на летните игри във Франция
Снимка: skynews.com
Sky News | 2024-04-18 | 02:48:22

Това би било забележително постижение - победа над 65-те медала в Токио на отложените игри през 2020 г. и победа в Лондон през 2012 г., точно след 67 в Рио през 2016 г.

По-късно отборът на Великобритания трябва да пусне новия си олимпийски екип в Париж - след спора за мъжкия футболен екип на Англия, който носеше променен кръст на Свети Георги и екип на отбора на Великобритания собствени брандирани стоки с розово.

Тук разглеждаме някои от най-големите претенденти на подиума на Team GB на световния фестивал на спорта това лято.

Sky Brown - скейтборд

Скай Браун стана най-младата олимпийска медалистка на Великобритания за всички времена, когато взе бронз в Токио на 13 години и 28 дни.

Тя стана световна шампионка на 14, а на 15 скейтбордистката отново се взира в подиума Олимпийските игри. Тя се надяваше да се състезава в два спорта, но не успя да се класира за сърфа, в който също се състезава на елитно ниво.

Изображение: Скай Браун на Олимпийските игри в Токио. Снимка: Reuters

Кийли Ходжкинсън – лека атлетика

На 19 години Кийли Ходжкинсън постигна британски рекорд във финала на 800 метра, за да спечели сребърен медал на отбора на Великобритания на Олимпийските игри в Токио.

Това ще отнеме херкулесови усилия, за да стане още по-добър в Париж, но всички погледи ще бъдат насочени към това, което трябва да се окаже едно от най-конкурентните състезания в програмата за лека атлетика.

Изображение: Британката Кийли Ходжкинсън празнува със сребърния си медал след Финал на Световното първенство по лека атлетика на 800 метра в Будапеща. Снимка: Reuters

Кимбърли Уудс - кану слалом

Кимбърли Уудс е действащ световен шампион във вълнуващата и съвсем нова олимпийска дисциплина каяк-крос.

Комбинация от изцяло бяла вода дисциплини, вижда четирима състезатели да се хвърлят от рампа на 2 метра над водата и след това да се спускат едновременно по същото трасе.

28-годишният също така спечели титлата от световната купа през 2023 г. и доказа, че е малко по-висок нейните най-близки съперници в непредсказуемия спорт.

Изображение: Кимбърли Уудс в полуфинала на слалома по кану в Тойко. Снимка: Reuters

Брадли Синдън - таекуондо

Брадли Синдън се състезаваше за злато в Токио, но си тръгна със сребро в категория до 68 кг при мъжете.

След като се зарече да се поучи от грешките си - и сега с втора световна титла зад гърба си - той ще се завърне на Олимпиадата с поглед към златото.

Изображение: Брадли Синден от Великобритания празнува след спечелването на сребро на Олимпиадата в Токио. Снимка: Reuters

Брайони Пейдж - батут

Изненадваща сребърна медалистка на батут за жени в Рио, Брайони Пейдж се завърна на подиума с бронзов медал в Токио.

33-те -годишната измести олимпийската шампионка Zhu Xueying на второ място, тъй като тя взе златото на Световното първенство в Бирмингам през 2023 г.

Изображение: Брайони Пейдж от Великобритания позира с медала си от Олимпийските игри в Токио. Снимка: Ройтерс

Том Дийн - плуване

Двойният златен медалист от Токио Том Дийн се прицели за пет медала в Париж.

Но неуспехът на британското първенство можеше да разстрои това план, тъй като е вероятно да му бъде отказан шансът да защити титлата си на 200 метра свободен стил.

Все пак той остава решен да се прибере у дома с цял куп медали, тъй като оглавява един от най-обещаващите британски плувни отбори в десетилетия.

Изображение: Том Дийн след спечелването на златото в Токио. Снимка: Ройтерс

Ема Уилсън - уиндсърф

Уиндсърфистката, носителка на бронзов медал в Токио, Ема Уилсън направи зашеметяващо изявление на тазгодишното Световно първенство, като спечели 15 от 20 квалификационни състезания, преди да завърши на второ място в турнира победителят взема всичко финално състезание.

Постоянството й на най-високо ниво я прави добра позиция да вземе злато в Марсилия.

Изображение: Ема Уилсън, която участва в Олимпийските игри в Токио. Снимка: Ройтерс

Емили Кембъл - вдигане на тежести

Емили Кембъл спечели сребро във вдигане на тежести в Токио - първата жена медалистка от отбора на Великобритания по вдигане на тежести в историята на Олимпиадата.

Повторът ще търси завръщане на подиума, след като взе злато от Игрите на Британската общност, поредица от златни медали от Европейското първенство и бронз и сребро от Световните първенства през 2021 г. и 2022 г.

Емили Кембъл: „Тук съм, за да вдъхновявам“

Макс Уитлок - гимнастика

Макс Уитлок беше приветстван като най-великия гимнастик на Великобритания, след като спечели златото на кон за мъже в Токио.

Той стана едва шестият британец, спечелил поне шест олимпийски състезания медали и може да стане първият гимнастик, спечелил четири олимпийски медала на един и същ уред на кон с накрайници в Париж.

Трикратният златен олимпийски медалист каза, че ще се оттегли от гимнастиката след игрите в Париж.

Изображение: Макс Уитлок в действие на хоризонтална щанга по време на Световното първенство по художествена гимнастика през 2023 г. Снимка: Reuters

Дина Ашър-Смит - лека атлетика

Звездата на спринта Дина Ашър-Смит има купчина златни медали - но олимпийското злато липсва в колекцията й и това е, към което тя се стреми в Париж.

28-годишният държи британския рекорд на 100 и 200 метра, има злато от Световното първенство на 200 метра и сребро на 100 метра и спечели бронз в щафетата 4x100 метра в Рио и Игрите в Токио.

Изображение: Дина Ашър-Смит на Световното първенство по лека атлетика през 2023 г. Снимка: Reuters

Прочетете още:
Олимпиадата в Париж 2024: Всичко, което трябва да знаете
Шефът на Британската олимпийска асоциация критикува решението да се дават парични награди

Том Дейли - гмуркане

Том Дейли ще се завърне в басейна в Париж след двегодишно отсъствие - след молба от сина му.

29-годишният изглежда е фаворитът за още една олимпийска победа медал в 10-метровото синхронно скачане, след като си партнираше с Ноа Уилямс.

Той спечели злато заедно с Мати Лий в синхронното 10-метрово бягане на платформа за мъже в Токио, третата му олимпиада след дебюта му като тийнейджър в Пекин 2008.

Лий ще пропусне Игрите това лято, след като претърпя операция на гръбначния стълб.

Изображение: Гмуркане – Световна купа по гмуркане на FINA 2021 г. и Олимпийски игри в Токио 2020 г. Тестово събитие по водни спортове – Център за водни спортове в Токио, Токио, Япония – 4 май 2021 г. Британско Том Дейли в действие по време на финала на 10-метрова платформа за мъже REUTERS/Наоки Огура

Бет Шрайвър – BMX

Бет Шрайвър влезе в историята, като спечели злато за BMX за отбора на Великобритания в Токио.

Оттогава тогава тя добави световни и европейски титли към колекцията си и ще се стреми да повтори олимпийския си успех.

Изображение: официалната снимка на Бет Шрайвър за 2020 г. на олимпийския отбор на Великобритания. Снимка: Reuters

Пускането на комплекта на Team GB ще бъде отразено от Sky News днес. Гледайте на живо или следете онлайн или на мобилно устройство за всички развития.

Източник: skynews.com