Оливър Гласнър наблюдава как на Палас се отказва победа от покойния играч на Евертън
Breaking News | 2024-02-19 | 00:56:35

Новият мениджър на Кристъл Палас Оливър Гласнър наблюдава от трибуната, докато резервата Амаду Онана грабна важен късен изравнителен гол за Евертън при равенството 1-1 на Гудисън Парк.

Голът на Джордан Аю в 66-ата минута бе посрещнат с лъчезарна усмивка от бившия треньор на Айнтрахт Франкфурт, който беше притиснат между председателя на Eagles Стив Париш и бившия нападател Марк Брайт в ложата на директорите.

p>Победителят в Лига Европа за 2022 г. нямаше участие в играта, тъй като беше обявен за наследник на Рой Ходжсън само по-малко от три часа преди началото, но промяната изглежда имаше желания ефект.

Въпреки това, Онана влезе от резервната скамейка и кимна у дома от корнер в 84-та минута, за да грабне точката, която извади Карамелите от долната тройка.

Поражението щеше да бъде пагубно за отбора на Шон Дайч, но равенството поне гарантира, че Палас, със само две победи в лигата в последните си 14 мача, не получи победа, която би ги извадила на осем точки от зоната на изпадащите.

Гласнър каза, че очаква с нетърпение да работи с талантлив отбор и това представяне, без звездния прах, осигурен от контузеното дуо Еберечи Езе и Майкъл Олизе, ще го насърчи.

Помощник-мениджъри Пади Маккарти и Рей Луингтън поеха мача, след като Ходжсън, който беше хоспитализиран след като се разболя по време на тренировка в четвъртък, потвърди решението си да се оттегли по-рано през деня.

Новият шеф.#CPFC | #EVECRYpic.twitter.com/oYZSlEcGkv

— Crystal Palace F.C. (@CPFC) 19 февруари 2024 г.

Тяхното бъдеще все още не е решено, тъй като не е направено съобщение от задкулисния персонал на Glasner, но ако това беше последното си участие те поне накараха бившия си шеф да се гордее с организирано представяне след дни на несигурност.

Евертън ще почувства, че това е пропусната възможност, но те бяха далеч от най-доброто от себе си и завърналият се Абдулайе Дукур, направи само второто му появяване в 12 мача след контузия изглеждаше ръждясало – не повече от това, когато някак си не успя да реализира от шест ярда.

Но по отношение на пропуснатите възможности, Доминик Калвърт-Люин, по-специално, беше виновен с голови и в двете полувремена, които той би погребал на върха на силите си, но липсата на увереност доведе до нулевата му серия от 19 мача.

Невзрачно първо полувреме завърши с освиркване на домакините след не успя да регистрира удар към целта, с удар от воле на Doucoure встрани и с глава на Calvert-Lewin от центриране на Дуайт Макнийл извън целта.