Oshawa Generals победиха London Knights, тъй като поредиците от точки продължават за Cowan и Dickinson
Снимка: globalnews.ca
Global News | 2024-02-29 | 05:56:19

Продълженията винаги се борят да бъдат по-добри от оригинала.

След като Лондон Найтс изтриха преднина от три гола при оставащи под 12 минути в Ошава на 11 февруари, за да спечелят в продълженията, след това се доближиха до това да го направят отново по по-драматичен начин 17 дни по-късно.

Лондон стигна до един гол, за да изтрие две отделни преднини от три гола от Generals, но не можаха да намерят начин да изравнят играта и в крайна сметка паднаха с 6-4.

Истън Коуън и Сам Дикинсън запазиха личните си серии от точки живи. Играта на Cowan вече има 27 мача, а тази на Dickinson е 11.

Загубата от Найтс дава на Saginaw Spirit мач повече срещу Лондон.

Найтс водят пред Spirit с четири точки за първи път в класирането на хокейната лига на Онтарио.

Конър Локхарт запази шайба жива на синята линия на Лондон и я пусна напред към Люк Торанс, който откри резултата за Ошауа само 3:28 след началото на мача .

Дженералс поведоха с 2-0 при подобен гол малко повече от 10 минути по-късно, когато шайбата бе запазена жива от Калъм Ричи в дясната точка на зоната на Найтс и това позволи на Лука Д'Амато да центрира пас, който излезе от стика на Айзая Джордж и влезе в мрежата на Лондон.

Найтс удариха две греди в първите 20 минути, но не можаха да намерят вратата на Ошава.

Вратарят на Дженералс Джейкъб Остър отказа Руслан Газизов и Денвър Барки при откъсване на двама в началото на втория период и след това Ошауа отбеляза отново. отстрани на мрежата на Лондон и Торънс успя да я грабне и да вкара втория си гол в мача, за да даде позната преднина на Ошава с 3-0.

Имейлът, от който се нуждаете за най-важните новини за деня от Канада и околностите Светът.

Оливър Бонк намали тази преднина преди края на втория период, когато влезе в играта по време на ситуация 4-на-4, получи подаване от Барки и пусна шайба от бекхенд над Остер.

Каспер Халтунен удари шайба от напречната греда при пауър игра малко повече от минута по-късно и Найтс стигнаха до третия период, изоставайки с две.

Барки доближи Лондон до гол, като изпрати своя 30-и от сезон извън пръчката на защитник на Generals. Истън Коуан вкара асистенция, за да продължи поредицата си от точки.

Само две минути и половина по-късно Конър Пунет отправи удар, който попадна в тялото на Мат Бъкли и се озова в мрежата на Найт, за да възстанови двата удара на Ошава -гол преднина.

При 8:31 на третия период Калъм Ричи вкара отскочил, за да изгради второто предимство от три гола за Generals.

Лондон отиде при две последователни силови игри и избран да изтегли вратаря Майкъл Симпсън за всяка от тях. Първият дойде при 9:42 оставащо време от редовното време.

Ошауа успя да убие и двете дузпи, но Халтунен намери вратата на мрежата за Найтс при оставащо 3:42, а след това Барки вкара своя 31-ви гол с Оставаха 3:09 и внезапно стана 5-4.

Спасяване след това от Остър видя, че шайбата отскочи до Конър Пунет и той изстреля от собствената си страна до края леда, във въздуха и в мрежата на Лондон, за да завърши отбелязването на голове.

Лондон надигра Дженералс с 41-30.

ДЕЙЛ ХЪНТЪР ВСЕ ПАК РАЗБИРАМ pic.twitter.com/aUHn9rVrVA

— Лондон Найтс (@LondonKnights) 26 февруари 2024 г.

Симпсън е избран за вратар на седмицата в OHL< /h2>

За трети път този сезон Майкъл Симпсън от Найтс беше избран за вратар на седмицата в хокейната лига на Онтарио.

Симпсън спечели два гола и записа третия си шатаут за сезона като Лондон увеличиха преднината си пред Saginaw Spirit до четири точки от две за първо място в класирането на OHL.

Симпсън в момента води лигата по победи и голове спрямо средното и е втори по процент спасявания след само Картър Джордж от Owen Sound Attack.

Следва

Найтс ще се върнат на път за три поредни мача, започвайки със спирка в Kitchener Memorial Auditorium на 1 март.

Лондон игра срещу Китчънър Рейнджърс четири пъти този сезон и постигна 3-1.

Кичънър спечели първия мач между отборите с резултат 4-2, но в рамките на само 12 дни Найтс постигнаха три последователни победи с общ резултат 18-5.

Лондон изостана от Рейнджърс с цели 11 точки за първото място в класирането на Среднозападната дивизия на OHL и сега Найтс притежават преднина от 13 точки за първо място в дивизията.

Откриването ще започне в 18:30 ч. на 980 CFPL, на www.980cfpl.ca и в приложението Radioplayer Canada.

Източник: globalnews.ca