Ослепителното умение на Лионел Меси осветява откриването на сезона на Интер Маями в МЛС срещу Реал Солт Лейк
Снимка: cnn.com
CNN News | 2024-02-22 | 14:50:22

Лионел Меси направи запомнящо се умение по време на победата на Интер Маями с 2-0 срещу Реал Солт Лейк в сряда, първият мач от сезона на MLS.

При владение от границата на наказателното поле на Реал Солт Лейк, Меси гледаше да изстреля, докато контузеният противник Андрю Броуди лежеше на земята пред него.

Това не се оказа проблем за осемкратния носител на Златната топка, който прехвърли топката върху легналото тяло на Броуди, преди да види удара му блокиран.

Това беше само един от няколкото вдъхновени моменти на Меси по време на мача, докато Маями започна печелившо дългоочакваната си кампания в MLS.

„Видях [Меси] да играе свободно на терена. И със същото фино докосване, което винаги е имал. И той показа известна скорост“, каза треньорът на Маями Херардо „Тата“ Мартино за представянето на победителя от Световната купа 2022, според ESPN.

„Той има характеристики, които никой друг играч няма. Той грабва топката много далеч от съперниковата врата и усещането, което създава, е, че ще генерира нещо [което] ще завърши в ситуация за гол.”

Меси, който се контузи по време на предсезонното турне на Маями, започна мача на стадион Чейс заедно с бившите си съотборници в Барселона Луис Суарес, Серхио Бускетс и Жорди Алба.

Но друг нападател, Робърт Тейлър, даде преднина на Маями през първото полувреме, когато получи пас от Меси и вкара удар под вратаря на Реал Солт Лейк Зак Макмат за първия гол за новия сезон на MLS.

В края на второто полувреме 36-годишният Меси отново помогна за постигането на гол, комбинирайки със Суарес, преди Диего Гомес да намери вратата, за да направи 2-0.

Суарес имаше великолепна възможност да отбележи гол при първия си старт в МЛС, но ударът му от близко разстояние беше избит от Макмат, който след това отказа и Меси моменти по-късно.

Този сезон очакванията са високи за отбора на Мартино Интер Маями, който спечели титлата за Купата на лигата миналата година след пристигането на Меси.

Обсипаният със звезди отбор започна да оправдава тези очаквания в сряда, когато вдигна завесата за новия сезон, с Меси в центъра на най-добрите моменти в Маями.

Той беше близо до откриването на резултата в 17-ата минута срещу Реал Солт Лейк, когато неговият удар от фаул от далечно разстояние беше центриран от линията от Джъстен Глад, докато Юлиан Гресел имаше фантастичен шанс да направи 2-0 през второто полувреме, след като Невероятното бягане и вдигнатото кръстче на Меси.

Най-добрите възможности за гол на Реал Солт Лейк дойдоха през втория период: Андрес Гомес засече подаването на Бускетс, но изстреля удара му встрани, а ударът с глава на Браян Вера от корнер беше блестящо спасен от вратаря на Маями Дрейк Календър.

Но голът на Гомес в крайна сметка приключи победата за Маями, който следва да се изправи срещу LA Galaxy в Карсън, Калифорния в неделя.

Първият пълен сезон на Меси в САЩ доведе до огромно търсене на билети за мачовете на Маями и сряда не беше изключение.

Средната покупна цена беше около $185 на място – 585% по-скъпо от първия домакински мач на Интер Маями през миналия сезон (преди Меси да подпише с отбора), когато билетите струваха около $27, според TickPick.

Джордан Валински от CNN допринесе за репортажа.

Източник: cnn.com