Оставащите мачове на Арсенал, Ливърпул и Манчестър Сити като битка за титлата във Висшата лига започват
The Mirror | 2024-03-10 | 00:47:34

Надпреварата за титлата във Висшата лига се засили, след като Ливърпул и Манчестър Сити завършиха наравно 1-1 в завладяваща среща в неделя.

Отборът на Пеп Гуардиола поведе в 23-ата минута чрез Джон Стоунс, преди Ливърпул да отговори, за да изравни моменти след полувремето, когато Алексис Мак Алистър отбеляза от дузпа. И двата отбора имаха шансове да спечелят, но нито един не можа да намери неуловим втори гол и трябваше да се задоволят с по точка.

Резултатът запазва Арсенал, който победи Брентфорд с 2-1 в събота, на върха в таблицата поне до края на международната пауза по-късно този месец. Артилеристите спечелиха последните си осем мача от Висшата лига и изглеждат в силна позиция да спечелят първата си титла от 2004 г. насам.

Пътят обаче все още е дълъг. Всяка страна има да изиграе 10 мача преди края на сезона, което означава, че има още 30 точки, за които да се борите. Кой обаче има най-трудното сблъскване? Тук Mirror Football направи дисекция и анализ на оставащите мачове на Арсенал, Ливърпул и Сити...

Челси (h) – уточнява се

За първи път от декември насам „артилеристите“ са начело във Висшата лига и те ще бъдат първи най-малко до 31 март, когато пътуват до Манчестър Сити. Арсенал трябваше да се изправи срещу Челси следващия уикенд, но този мач беше отложен поради прогреса на сините във ФА Къп.

След хитовото им гостуване на Етихад, Арсенал се изправя срещу Лутън у дома, преди да отпътува за Брайтън, домакинство на Уулвс и отиване при съперника от северен Лондон Тотнъм по време на тежък април. Едно пътуване до Олд Трафорд е поставено между мачовете срещу Борнемут и Евертън на Емирейтс, за да завърши кампанията.

Евертън ( а) - TBC

Тъй като сблъсъкът срещу Евертън през следващия уикенд беше отложен поради участието на Червените в четвъртфиналите на Купата на Англия, Ливърпул не се завръща във Висшата лига преди 31 март срещу Брайтън на Анфийлд. Това е последвано от друг домакински мач срещу Шефилд Юнайтед.

След това Ливърпул пътува до Манчестър Юнайтед, преди да се изправи срещу Кристъл Палас, Фулъм и Уест Хем до края на април. Мей е готов да бъде много труден за отбора на Юрген Клоп, тъй като те се стремят да преминат границата, като Шампионската лига преследва дуото Тотнъм и Астън Вила, преди да приеме Уулвс в последния ден.

3 - Манчестър Сити: P28, точки 63, GD+35

Подобно на Арсенал и Ливърпул, Манчестър Сити няма да играе отново във Висшата лига до края на март, тъй като ще се изправят срещу Нюкасъл на четвъртфиналите за ФА Къп следващия месец. Това означава, че Сити ще се изправи срещу Арсенал следващият в класирането и това наистина се чувства като още един гигантски мач в надпреварата за титлата.

Победата за Сити би ги поставила в силна позиция да спечелят четвъртата си поредна титла, особено като се имат предвид оставащите им мачове след това. Отборът на Гуардиола вероятно има най-лесния набор от мачове от сега до края на сезона, като Тотнъм и Вила изглеждат най-трудните си други мачове.