Островитяните активират Семьон Варламов от IR след маратона на Иля Сорокин
New York Post | 2024-01-22 | 22:57:18

Може най-накрая да има почивка за Иля Сорокин.

Островите активираха резервния пазач на мрежата Семьон Варламов от контузена резерва в понеделник, изпращайки Кен Апълби в AHL Бриджпорт със съответния ход, възстановявайки реда в мрежите, след като Сорокин игра в 14 поредни мача.

„Той играе много напоследък“, каза новият треньор Патрик Рой за Сорокин, след като той направи 41 спасявания при победа над Старс в продължения в неделя. „Мисля, че ще е добре, когато Варли се върне и му даде малко почивка, но той беше много солиден.“

Една година след като е играл в 62 мача, натоварването на Сорокин не е нищо друго освен огромно.

Той е получил повече удари от всеки вратар в лигата (1175) и е играл зад защита, която през цялата година е обезкървила опасни изгледи. Той е бил изправен пред повече от 40 изстрела в игра девет различни пъти.

В съответствие с това, числата му спаднаха от състезанието за трофея Vezina миналата година до нещо, което се доближава до нормалното този сезон – 0,910 процента на спасяванията и 3,17 гола средно.

Връщането на Варламов, след като пазачът на мрежата изигра само два мача през последния месец с контузия в долната част на тялото – последният беше на 2 януари в Колорадо, когато той напусна 14:52 в мача – ще бъде огромно за намаляване на натоварването на Сорокин .

Единственото действие, което Островите бяха удобни за Апълби, дойде в третия период на загуба с 5-0 в Минесота, като мачът вече беше загубена кауза до момента, в който той влезе.

На следващата вечер в Уинипег Сорокин беше изправен пред 43 удара при загуба.

Остава да видим как Рой ще завърти Сорокин и Варламов в мрежите.

Но тъй като самият той е четирикратен носител на Купата и вратар на Залата на славата, смята се, че той трябва да има добър усет за това с какво може да се справи всеки от тях.