Островитяните губят в дузпи от Кракен, тъй като картината от плейофите става малко по-мрачна
New York Post | 2024-02-14 | 05:44:20

Айлендърс се насочват към най-дългата си почивка от второто полувреме с много неща за поправка.

Блясъкът от идването на Патрик Рой не е изчезнал съвсем след само осем мача, но стана очевидно, че проблемите на островитяните са достатъчно големи, така че нов глас сам по себе си не може да ги поправи моментално.

След загуба с 2-1 при дузпи от Сиатъл във вторник при победния мач на Томас Татар, втората поредна загуба на островитяните на домашния лед, те се насочват към Stadium Series, като перспективата им за плейофи се нуждае от тласък.

Техният дефицит спрямо Флайърс за третото място в Метрополитън е седем точки, а дефицитът им в надпреварата за уайлд кард е три, в очакване на мача на Детройт в Едмънтън късно във вторник.

Тези маржове вероятно ще нараснат през следващите четири дни, като островитяните отсъстват до неделния мач на открито срещу рейнджърс на MetLife Stadium, докато останалата част от лигата продължава да играе.

Това не е особено голяма сделка, тъй като всички те ще завършат с 82 игри.

Но това натоварва до голяма степен островитяните да спечелят мачовете, които имат – и след това още няколко.

Въз основа на това, което представиха във вторник, това може да е трудна задача.

Айлъндърс стигнаха до 1-1 след 40 минути, но не можаха да постигнат достатъчно натиск, за да спечелят две точки.

Иля Сорокин запази резултата равен през третия период, по-специално като спря Алекс Уенбърг на шанс от клас А на гънката с 11:13, за да изхвърли обрата на Адам Пелех и удари ръкавица при опита на Джейми Олексиак с коса остават по-малко от четири минути.

Пробивите и структурата, които Рой се опитваше да изгради, ги нямаше във вторник, като островитяните се върнаха към разчитането на Сорокин, като същевременно се надяваха, че могат да реализират при офанзивен шанс от време на време.

28-те спасявания на Сорокин в редовното време наистина донесоха точка на островитяните и те устояха по време на убийство от дузпи четири срещу три в продължението.

Но в състезанието по умения пазачът на мрежата на Кракен Филип Грубауер надделя над него, спирайки и трите удара.

Кракен поведе рано при гола на Мати Бениерс от удара, спрян удар, който победи Сорокин от далечната страна 5:27 в играта.

По-лошото е, че островитяните излязоха без необходимата енергия за втори пореден мач и не успяха да реализират четириминутна силова игра, след като Андре Бураковски вкара високо Жан-Габриел Паго.

Заради целия фокус върху наказателното убийство на островитяните, силата сега е 5-за-33 през последния месец.

Но добрата новина за островитяните е, че те най-накрая счупиха неотдавнашния си резултат при пет на четири в 14:37 на втория период, когато Кайл Палмиери завърши подаването на Мат Барзал до гънката.

В една нощ, в която островитяните не изглеждаха толкова много, това беше необходимата искра. Но не достатъчно.

Рой, който обича да цитира статистически данни за зоната, няма да се зарадва да научи, че Ноа Добсън и Александър Романов останаха на леда за 3:29 и 3:35 в началото на втория, опитвайки се да измъкнат шайбата от зоната.

Експериментът с Pierre Engvall на горната линия не върви по план и беше прекратен около 12 минути през нощта.

И – спрете ни, ако сте чували това преди – вторник беше още по-лош от факта, че Грубауер играеше първия си мач от 9 декември, във връзка със Сиатъл, който игра в понеделник в Ню Джърси.

Ситуация, специално създадена за островитяните да се възползват, в която те не можеха да го направят.