Островитяните напълно засрамени от Пингвините при пълна загуба
New York Post | 2023-12-28 | 05:44:33

Джейк Гюнцел и Евгени Малкин отбелязаха по два гола, Крис Летанг направи шест асистенции, включително пет само във втория период, а Питсбърг Пингуинс победиха Ню Йорк Айлендърс със 7-0 в сряда вечер в UBS Arena.

Тристан Джари завърши с 21 спасявания за четвъртия си шатаут за сезона.

Рикард Ракел, Радим Зохорна и Валтери Пуустинен също вкараха за Питсбърг, а Маркъс Петерсон записа четири асистенции.

Летанг стана първият защитник в историята на НХЛ, записал пет точки за период, и първият играч на която и да е позиция в историята на Пингвините, направил това.

Иля Сорокин направи 19 спасявания, докато серия от девет точки на островитяните на домашния лед (6-0-3) приключи.

Семьон Варламов замени Сорокин в началото на третия период и направи шест спасявания.

Питсбърг вкара шест пъти в рамките на 10:27 от втория период.

Гюнцел вкара два пъти в рамките на 12 секунди, за да даде преднина на Пингвините с 3-0. Той умело пренасочи удара на Летанг, който беше насочен встрани от мрежата покрай Сорокин, преди да реализира пробив.

Летанг се възползва от празнина в покритието на неутралната зона на островитяните и удари Гуенцел с пас в крачка зад защитата на Ню Йорк.

Треньорът на Айлъндърс Лейн Ламбърт извика таймаут между головете на Гюнцел в опит да контролира играта, но Пингвините продължиха да преобразуват в атака и да се възползват от лошата защитна структура на Айлъндърс.

Малкин увеличи преднината си до четири гола, когато Райли Смит го намери съвсем сам в слота в 12:48. Малкин удари отново по-късно при подаване на Летанг, четвъртата му асистенция за периода.

Зохорна завърши експлозивен втори период с шест гола с четвъртия си гол за сезона при 17:13.

Питсбърг вкара шест гола в един период като гост за първи път от 21 март 2000 г., когато го направиха срещу островитяните.

Защитникът на Айлъндърс Ноа Добсън беше на леда за четири гола, докато Питсбърг надигра Ню Йорк с 20-7 в средата на периода.

Ракел зарови разхлабена шайба, която скърца покрай Сорокин в 6:44 на втория период, за да даде началото на избухването.

Пуустинен превърна еднократно подаване от Летанг в средата на третия период за първия си гол в НХЛ.