Островитяните не могат да решат острия Алекс Неделкович при загубата от Пингвините
New York Post | 2024-01-01 | 04:22:33

ПИТСБЪРГ — Алекс Неделкович направи 36 спасявания, Ларс Елер вкара два пъти и Питсбърг Пингвините удържаха островитяните с 3-1 в неделя вечер.

Неделкович беше впечатляващ на моменти, за да помогне на Пингвините да спечелят за пети път в шест мача след пълната загуба от Торонто на 16 декември.

Елър вкара в началото на първия период и добави празен гол в последната минута, когато Питсбърг победи Островитяните за втори път в рамките на пет дни.

Ноел Акиари добави третия си за сезона за Питсбърг.

Самюел Болдук привлече Айлъндърс на разстояние 6:09 минути с третия гол в кариерата си, но Ню Йорк не можа да се доближи. Иля Сорокин направи 35 спасявания.

Питсбърг има поне точка във всеки от последните си шест мача и има 7-1-1 в последните си девет, за да се изкачи в надпреварата за уайлд-кард, тъй като средата на сезона наближава след съмнителен старт.

Мощна игра, възникнала след едномесечен фънк, помогна.

Както и стабилната игра в мрежата на Тристан Джари и Неделкович, който се възстанови от тежката година в Детройт, за да стане много солиден 1B срещу 1A на Джари.

Неделкович се подобри до 6-2-2 в 10 мача с Пингвините и беше остър от скока, когато Питсбърг спечели двата края на един срещу друг в последния уикенд на 2023 г.

Неделкович отклони ранно отцепване на Кейси Цизикас и направи четири спирания за 10-секунден интервал по време на силов мач в Ню Йорк, включително гмуркане при спасяване на шамар на Брок Нелсън, при което Неделкович на практика се гмурна отляво и спря шайба с протегнати ръце.

Елър, част от долната шестица, която започва да оказва известна помощ за отбелязване на топ-тежкия състав на Питсбърг, даде преднина на Пингвините с 2:18 в мача с хубав завършек на вратата след настройка от Янсен Харкинс.

Acciari удвои преднината на Питсбърг 3:30 във втория, когато Дрю О'Конър удари прекъсванията при удара, направи пирует в десния кръг, за да създаде малко пространство, след което хвърли шайбата към мрежата, където Acciari я пренасочи от Сорокин.

Последните две линии на Питсбърг имат 17 гола в последните 13 мача.

Пингвините играха част от втория период без капитана Сидни Кросби, който отиде в стаята на треньора, за да получи шев под лявото си око, след като по невнимание беше ударен с острието на центъра на Ню Йорк Матю Барзал.

Кросби се завърна късно през втория период, но не успя да запише точка, за да остане на ниво от 1538 за цялата си кариера, с една по-малко от Джо Торнтън за 12-о място в списъка с голове на НХЛ.