Островитяните потънаха до ново дъно със загуба от Блекхоукс в продълженията, за да сложат край на катастрофалното пътешествие
New York Post | 2024-01-20 | 07:11:19

ЧИКАГО — Това изглежда като дъно за островитяните.

Четири мача на отбора от ада бяха завършени със загуба с 4-3 продължения от Блекхоукс – отбор, който прилича повече на банда несъответстващи на АХЛ с голяма част от състава си контузен, отколкото на клуб от НХЛ – в петък вечер в United Center след победния гол на Сет Джоунс.

Това увеличава поредицата от загуби на островитяните до четири, а рекордът им от 31 декември насам до ужасните 2-6-2.

Тъй като Дяволите победиха Сините якета, това също свали Островитяните до седмо място в Метрополитън Дивизия.

И повишава топлината под седалката на треньора Лейн Ламбърт до точка на кипене.

Изправяйки се срещу отбор Блекхоукс, който игра в четвъртък вечерта след два дни почивка във Ветровития град, островитяните изглеждаха летаргични и уморени.

Те се бориха да пробият шайбата извън своята зона и спечелиха твърде малко битки с шайби.

В Нешвил и Уинипег островитяните поне можеха да кажат, че са играли прилично и са загубили заради странни голове срещу тях.

вижте също

Дясното крило на Ню Йорк Айлъндърс Хъдсън Фашинг (20) носи шайбата покрай лявото крило на Минесота Уайлд Маркъс Фолиньо (17 ) по време на първия период в Xcel Energy Center.

Хъдсън Фашинг научава „различен стил“ в по-висока роля с двойка островитяни аут

Но подобно на загубата с 5-0 в Минесота, това беше пълен провал и обвинение срещу всички на пейката и зад нея.

Що се отнася до статута на Ламбърт, ръководството застана зад него по време на поредица от седем загуби през ноември и шумът около статуса му на работа беше потушен.

Но сега се появи отново само няколко месеца по-късно и независимо дали става въпрос за смяна зад резервната скамейка или не, островитяните изглеждат като отбор, който трябва да влезе във форма възможно най-скоро.

Въпреки че не играха особено добре, островитяните поне изглеждаха като контрол над мача до края на втория период.

Тогава стените започнаха да се срутват.

След като Иля Сорокин удари с камъни Борис Качук при откъсване, островитяните позволиха на Качук да събере собствения си отскок, да се пързаля около зоната и да отстрани удар, за да изравни играта при 18:07 на второто.

Само 1:07 по-късно Джоуи Андерсън завърши отцепването двама на един от Колин Блекуел, за да изпрати островитяните в съблекалнята за пауза зашеметени.

Нуждаейки се от подновени усилия и завръщане повече от всякога през последните 20 минути, островитяните стигнаха до достатъчно, за да изравнят мача.

Но не достатъчно, за да го спечелите.

Бо Хорват намали преднината до 3-2 за кратко, вкарвайки кръстосаното подаване на Матю Барзал.

След това в 12:50 ч. ударът на Кайл Палмиери изравни играта на три.

След продълженията, неуспехът да завършат мача им коства, когато ударът на Джоунс от високия прорез намери вратата.

Въпреки че една точка е по-добре от нито една, представянето на това като положително би било доста трудно.

С изключение на заклинание през третия период, неотложността и енергията не бяха близо до необходимото.

Един отбор, който беше на второ място и изглеждаше като плейофна брава не много отдавна, изглеждаше като черупка от себе си и получи резултата, за да го покаже.

Още в началото островитяните изглеждаха така, сякаш може да се измъкнат от Чикаго с две точки, но едва.

Блекхоукс направиха първите осем удара в мача, тъй като островитяните изглеждаха ужасно в собствената си зона в началото.

Но това беше първият удар на гостите в мача - от Брок Нелсън извън натиска - който всъщност намери вратата.

С линията на Нелсън, която продължаваше да създава положения, изглеждаше, че островитяните може да имат достатъчно, за да преминат през мача, да спечелят две точки и да се приберат у дома.