Островитяните са изправени пред още едно масивно изпитание с промяна на пътя от четири мача
New York Post | 2024-01-13 | 03:44:33

НАШВИЛ, Тенеси. — Каквато и инерция да са намерили островитяните при победата над Мейпъл Лийфс в продълженията в четвъртък вечерта, ще бъде изпробвана бързо.

Айлъндърс започва пътуване с четири мача през Централната дивизия в събота в Нешвил, преди да начертае курс нагоре през Минесота, Уинипег и Чикаго през следващата седмица.

Това означава да се изправите срещу отбор на Джетс, който в момента е начело на НХЛ, отбор на Хищници, който се бори за място с уайлд кард, и отбор на Уайлд, който е подмладен с временен треньор, преди най-накрая да си почине с Блекхоукс, които нямат усещане за новобранци Конър Бедард и близо до мазето на лигата.

След като два мача у дома последваха още едно пътуване от четири мача на Запад, това се равнява на най-трудния период от сезона на островитяните и един от най-важните, като островите влизат в игра в петък преди флайърс за трето място място в Дивизията Метрополитън на тайбрек.

„Винаги е важно да имаме същата енергия като [четвъртък], защото искаме да изиграем най-добрия си мач и искаме да спечелим всеки един мач,“ каза Александър Романов след победата с 4-3 над Maple Leafs в четвъртък.

Промените в линията, които включват разделянето на Матю Барзал и Бо Хорват за първи път през цялата година в четвъртък, предполагат да останат на мястото си, като се има предвид, че Островитяните намериха някакъв офанзивен ритъм срещу Мейпъл Лийфс и че Кейси Цизикас — обявен седмица за седмица с нараняване на долната част на тялото — не смята, че ще се върне скоро.

Настроението в съблекалнята на островитяните в четвъртък вечер беше, че след като загубиха четири от пет мача след новогодишната нощ, те са намерили своята игра и трябва да я надграждат.

„Последните ни два мача не бяхме много щастливи“, каза Барзал. „Не беше забавно да съм около пързалката през последните няколко дни. Това е голяма победа срещу добър отбор. Хубаво е да получим един пред нашите фенове пред доста добре препълнена зала тази вечер. Имахме нужда от това за тях и особено за нас.“

Постигането на победа над Хищниците за първи път от девет опита — и над бившия старши треньор Бари Троц, сега генерален мениджър на Нешвил — би било добър начин да потвърдите настроенията.

Барзал стана първият играч в историята на НХЛ в четвъртък с няколко мача в кариерата си с поне три асистенции в редовното време и победния гол в продълженията, според отборния статистик Ерик Хорник.

Победата над Мейпъл Лийфс беше вторият път, когато той направи това през този сезон – първият беше на 30 ноември в Каролина – и 29-ият и 30-ият път, когато това се случи в историята на лигата.