Островитяните са победени от Кенъкс, докато разочароващото пързаляне продължава
New York Post | 2024-01-10 | 05:44:20

Пропуските на островитяните започват да се натрупват в пропаст.

В първия си мач у дома след четири мача, със защитника Адам Пелех отново в състава, изправяйки се срещу отбора на Кенъкс във втората си вечер от двубой, островите отговориха на сливането на положителни обстоятелства, като загуби от Ванкувър, 5-2.

По-притеснителното е, че загубата отбеляза четвъртата им загуба в последните пет мача и понижи рекорда им до 4-5-3 от 15 декември.

Оставяйки настрана загубите в продълженията, това означава, че са спечелили само четири от последните си 12 мача и има само толкова време, че събирането на точки за губещи може да ги задържи на повърхността в херметичната Дивизия Метрополитън, където само две точки разделят Айлс на трето място от Пингвините са на седмо място в началото на деня.

Пелех не изглеждаше добре при завръщането си от предполагаема контузия на китката, а Иля Сорокин, който се появи в седми пореден мач с наранен Семьон Варламов, спря 28 от 32 удара, продължавайки сезон, в който беше добър, но не и страхотен .

Работата е там, че островитяните в момента имат нужда от страхотен вратар, защото защитата им е всичко друго.

Във вторник те позволиха на нажежен до червено отбор на Кенъкс, който завърши обиколката на местните отбори, да ги завладее твърде често, борейки се да победи прогнозата им и да се справи със суперзвездата защитник Куин Хюз.

Двойката на Хюз и Филип Хронек бяха отговорни за всеки от началните два гола, като Хронек добави обида към нараняване, като отбеляза при 16:25 на първия вдясно, след като Кейси Цизикас накуцваше, блокирайки удар на Никита Задоров. (Cizikas се върна за кратко, след което напусна играта завинаги във втория).

След това Хюз влезе в играта малко повече от две минути по-късно, преминавайки от кръга към слота, преди да завърши отлично индивидуално усилие, за да направи 2-0.

Оттам само се влоши.

Оборотът на Pelech, следван от Elias Pettersson и J.T. Милър, който играеше с улов през гънката, позволи на Петерсон да направи 3-0 10:20 във втория.

Тогава, бързо след като силният гол на Брок Нелсън изглежда даде на островитяните нещо, върху което да надграждат, Кенъкс отново започнаха да накланят леда.

Това завърши с това, че Тайлър Майърс победи Сорокин чисто с шамар от горната част на десния кръг, за да изведе Ванкувър с 4-1 до второто прекъсване – вид удар, който Сорокин рядко допуска.

Нямаше и усилия за закъсняло завръщане, които чакаха Islanders.

С три по-надолу в третия, островитяните вместо това не успяха да генерират кой знае какъв тласък, освен късния гол на Нелсън, за да спаси малко лице.

Гол от празна врата на Дакота Джошуа в рамките на секунди, след като Островите издърпаха Сорокин, затвори вратата на всякакви надежди за завръщане.

Най-тревожното за вторник е, че островитяните дойдоха с два дни почивка срещу отбор, който беше играл в понеделник – и изглеждаше като по-бавния, по-малко енергичен отбор.

Това също не беше особено близко.

На второ място беше Сорокин, който не е играл на нивото си от 2022-23 г. през целия сезон и допусна четири гола за 15-и път от 28 мача тази година.

Не е честно да обвиняваме за това изцяло вратаря, тъй като той е получил повече удари от всеки друг в лигата и играе пред защита, която е била очукана през цялата година.

Но това е далеч от идеалното и той не беше близо до най-добрия си резултат във вторник.

В момента далеч от идеалното също описва островитяните доста добре.