Островитяните се бориха, но изчезнаха късно при загуба от Golden Knights
New York Post | 2024-01-07 | 08:44:40

ЛАС ВЕГАС — Островитяните са свикнали да губят по инстинктивен начин, но не по този начин.

Това не беше загуба на преднина или продължения. Това беше мач, в който островитяните се задържаха с шампионите за Купа Стенли удар за удар през по-голямата част от нощта. Но Голдън Найтс бяха тези, които донесоха нокаута в това, което се превърна в загуба с 5-2 за островитяните, които не можаха да се възползват от достатъчно шансове.

„Бяхме добри“, каза треньорът Лейн Ламбърт. „И [направи] няколко грешки. И се обърна бързо. Мислех си, но за около две и половина, три минути това беше може би най-солидният ни мач от пътуването.“

Айлъндърс играха толкова добре, колкото можеха разумно да поискат през първите 37 минути на мача и това направи този мач труден за приемане.

Те се състезаваха за всяка шайба. Те проверяваха усилено и често. Те се пързаляха с намерение, контролирайки хода на играта в една от най-трудните сгради в лигата за игра на пътя.

И все пак островитяните все пак влязоха в третия период, изправени пред дефицит от 3-1, след като не успяха да реализират голови възможности и видяха Вегас да се възползва от собствената си пропусната защитна структура.

Павел Дорофеев наруши 1-1 безизходица със заден тап-ин от подаването на Чандлър Стивънсън в 17:11 на секундата.

вижте също

Мат Мартин от Islanders доказа, че си заслужава – дори когато не е в състава

Само 90 секунди по-късно Никола Рой направи 3-1 с удар отляво, който Иля Сорокин не можа да види през екрана на Кийгън Колесар – игра, която островитяните предизвикаха за намеса на вратаря и загубиха.

>

„Видяхме крака му в синята боя и видяхме маската на Иля до тялото му“, каза Ламбърт. „За нас беше правилният призив да предизвикаме това.“

Само няколко минути по-рано Андерс Лий удари гредата при шанс двама на един. Няколко минути преди това, Кайл Палмиери беше убит с камъни от Логан Томпсън, след като влезе сам от разтягащия пас на Самуел Болдук.

Нуждаейки се от завръщане в третия, Islanders вместо това фолднаха, сякаш играят покер на няколко пресечки от тях.

Джак Айхел вкара втория си гол за вечерта от силовата игра само 31 секунди след началото на периода, за да направи 4-1, като се възползва след второстепенния играч на пейката от обреченото предизвикателство, пренесено.

Това беше бърз и лесен удар върху шансовете на Островите да превърнат този мач в две точки.

Островите наистина отвърнаха на удара, като Мат Мартин се насочи към отбитата топка на Кейси Цизикас, за да направи 4-2 само няколко минути след гола на Айхел.

Но китният удар на Рой от под левия кръг след обръщането на Мат Барзал премина през Сорокин, за да върне преднината на три, преди периодът да изтече пет минути.

Там щеше да остане.

Томпсън, който завърши с 28 спасявания, беше брилянтен през цялата вечер, надигравайки Сорокин в мач, в който островитяните вероятно имаха по-добри шансове.

„D-зона, оборотите вероятно ни струват“, каза Барзал. „Моят тази вечер. Първият им гол дойде от това. Ето до какво се свежда. Трябва да извадите шайби. Очевидно не го разбрахме, накрая ни струваше.”

Джак Айхел откри резултата 6:25 в играта, като се възползва от пробив в защита, за да освободи еднократен свободен играч от слота.

Но Мат Барзал изпрати островитяните в първата пауза при равен резултат, след като вкара шайбата на Томпсън и вкара от остър ъгъл при 11:13, с преглед, потвърждаващ гола няколко минути след факта.

В една вечер, в която Томпсън имаше номера на островитяните, това беше толкова добро, колкото таблото изглеждаше.

Това също оставя лош вкус в устата на островитяните, тъй като те се връщат у дома с рекорд 1-2-1 по време на пътуването от четири мача, което започна в Питсбърг и завърши в пустинята.

С изключение на загубата в продължения в Колорадо, Айлс не играха ужасно, но оставиха точки на масата и паднаха до равенство за трето място с Флайърс в Метрополитън Дивизия.

Те с основание могат да кажат, че имаше шансове и те изиграха своята игра. Но като добавим, че Семьон Варламов се нарани в Денвър и това пътуване направи едно лошо начало на новата година.