Островитяните трябва да намерят начин да играят пълни 60 минути, тъй като напрегнатите мачове продължават да се измъкват
New York Post | 2023-12-18 | 03:33:22

Преди няколко седмици Лейн Ламбърт каза, че чувства, че третият период ще бъде последното парче от пъзела за островитяните.

По-точно да го кажем, би било, че измислянето как да играят цели 60 минути ще бъде последното парче от пъзела за Islanders.

Защото откакто Ламбърт каза, че след срив в последния период у дома срещу Сан Хосе, островитяните се справяха добре през третия период.

Те затвориха мач срещу Сините якета, върнаха се, за да форсират продължения и в крайна сметка спечелиха срещу Кингс и намериха победител в играта срещу Анахайм.

След това в събота в Монреал те почти преодоляха изоставането от 4-0, достигайки до 4-3, преди празната врата на Кристиан Дворжак да донесе на Канадиънс победа с 5-3.

Това, което остава объркващо и това, което все още струва на островитяните, въпреки че играта им преобърна ъгъла по значителен начин, е колко рядко е за тях да съберат пълна игра.

Тридесет мача през сезона островитяните изиграха само 11 мача, решени с повече от един гол. Само три от тях бяха победи.

Част от това е така, защото те все още не са отбелязали гол на празна врата тази година.

И да, другите отбори също се опитват да спечелят. Но като цяло това сочи към отбор, който много рядко играе за пълни 60 минути.

вижте също

Нападателят на Монреал Канадиънс Коул Кофийлд (22) празнува със съотборника си нападател Ник Сузуки (14) след вкарвайки гол срещу вратаря на Ню Йорк Айлъндърс Семьон Варламов.

Яростното завръщане на островитяните не успява да загуби от канадци

Съботата, далеч най-лошият пример напоследък, тъй като това беше едва втората им загуба от регламента през последния месец, дойде с възможното обяснение, че това е седмият мач на Islanders за 12 дни.

Това беше отхвърлено в съблекалнята след това, въпреки че е забележително, че Островите са 0-4 във втория край на двубоя досега тази година.

Два дни почивка преди още един двубой у дома срещу Ойлърс и във Вашингтон трябва да са необходима глътка въздух.

„Никога няма извинение за това“, каза капитанът Андерс Лий. „Всички отбори преминават през такива периоди. Да, беше много хокей, но трябва да намерим начин да бъдем малко по-резки. Когато не се чувстваш добре, може да си малко по-уморен, ние говорим за това през цялото време, просто наблягаме на правенето на прости игри.“

Точно това беше нещото, което Islanders не успяха да направят в началото на мача срещу Canadiens, чийто форшек даде удари на Islanders.

До третия период те просто не можеха да направят чисто първо подаване или да излязат ефективно от собствената си зона и по този начин никога не задържаха шайбата.

„Мисля, че те бяха може би само една крачка напред там в началото“, каза Пиер Енгвал. „Мисля, че скачаха на всяка шайба. Те бяха малко гладни в началото там, но трябва да вземем положителното със себе си от играта и ние се върнахме доста добре през последния [период] там.”

Съвсем честно — постоянното поддържане на игрите наблизо има своите положителни страни. И способността на островитяните да измъкнат точка (което в крайна сметка не успяха да направят в събота) е част от причината те да са на плейофно място в момента.

Но осемте им загуби в продължения също са най-много в лигата.

Ако се хващаха за повече преднина – или по-добре казано, ако предоставяха по-често 60 минути добър хокей – щяха да дишат във врата на Рейнджърс за първото място в момента.

Вместо това те са на седем точки назад, след като Сините фланелки направиха в събота това, което островитяните не успяха да направят в петък и победиха Бруинс.

И ако стигнат до плейофите, можете да се обзаложите, че няма да стигнат до никъде, като играят постоянно 30 или 40 добри минути.