Отборът на Манитоба Бийсънс с обръчи се надява на дългосрочен план в шампионата на Западна Канада
Global News | 2024-02-22 | 03:56:50

Мъжките отбори на Манитоба Бисънс и Уинипег Уесмен са само на три победи от славата.

Всички от най-добрите университетски мъжки баскетболни отбори в Западна Канада се събра в Уинипег тази седмица с Университета на Манитоба, който е домакин на тазгодишното първенство на Западна Канада.

Турнирът с единична елиминация излезе в сряда, но като поставени сред първите четири, и Bisons, и Winnipeg Wesmen имат сбогуване в първия кръг.

Домакините са поставени под четвърто място, докато Уесмен са класирани на трето място и двете училища все още чакат съперник за четвъртфиналите в четвъртък, където трябва да победят или да се приберат.

The Herd бяха нокаутирани на полуфиналите на Западна Канада преди година, но сега имат предимство на домашния корт, където ще използват опита, който натрупаха, за да стигнат до финалната четворка през 2023 г.

“ Преминава през този момент – почти трябва да го направите като право на преминаване, за да ви подготвим за това, което предстои,” каза главният треньор на Bisons Кърби Шеп. „Очакваме подобна ситуация, подобна среда тук в четвъртък вечер, независимо срещу кого играем. И мисля, че този мач и тези мачове миналата година, мисля, че помага да се подготви една млада група за, надяваме се, по-успешно представяне тази година.“

Вземете последните национални новини. Изпраща се на вашия имейл, всеки ден.

Бисънс ще разчитат на второгодишния нападател Саймън Хилдебранд, който току-що бе обявен за звезда на първия отбор на конференцията.

Уинипегър счупи рекорда на Бисънс за един мач по-рано този сезон с 41 точки през игра. Той се облече за Winnipeg Sea Bears на CEBL през първия им сезон и играта срещу професионалисти миналото лято го направи по-добре подготвен за втория му конферентен шампионат.

„Все едно да можеш да играеш срещу всички тези по-възрастни професионалисти лятото и просто вземам малки хапки от всеки тренировъчен ден и ги прилагам в моя сезон тук,” каза Хилдебранд.

Докато повечето университетски играчи си взеха почивка през лятото, Хилдебранд играеше пред разпродаден тълпи в Canada Life Centre.

Той се появи в 21 състезания на CEBL и имаше средно малко повече от шест точки на игра.

„Мисля, че в много отношения психически той вероятно е по-подготвен, “, каза Шеп. „Минавайки през тези ситуации, играейки пред големи тълпи с Sea Bears. Ярките светлини може би не са толкова ярки за него.“

12 отбора преследват място в националните състезания с гарантирани места както за шампиона, така и за втория, докато трети отбор също може да влезе като див селекция на карти.

Bisons ще играят с победителя между (5) UBC Thunderbirds и (12) UNBC Timberwolves в четвъртфинален мач в четвъртък от 20:00 часа. Wesmen ще се изправят срещу (6) Regina Cougars или (11) Fraser Valley Cascades в 18:00 ч. в Investors Group Athletic Center.

Победителите продължават към съботните полуфинали с мач за златния медал насрочено за неделя вечер.