ОЦЕНКИ НА ИГРАЧИТЕ НА ФИНАЛНАТА КУПА НА ФА: Кой беше „торба с нерви“ за Ман Сити? И кой защитник беше играчът на мача на Ман Юнайтед?
Снимка: dailymail.co.uk
Daily Mail | 2024-05-25 | 20:01:37

Влезлият като резерва през второто полувреме Джереми Доку вдъхна надежда за късно завръщане на Сити, отбелязвайки гол от дистанция благодарение на лоша грешка на Андре Онана, но Юнайтед в крайна сметка удържа победата.

КРИС УИЛЪР и ДЖАК ГОАН от Mail Sport оценяват играчите изпълнения от съботния демонстративен мач на Уембли.

Манчестър Юнайтед триумфира с 2-1 над съперника си Манчестър Сити в събота и спечели ФА Къп

Червените Дяволите взеха шокираща преднина след половин час чрез тийнейджъра Алехандро Гарначо (вляво), който се възползва от объркването между Йоско Гвардиол и Стефан Ортега в защита

Ерик тен Хаг, който според съобщенията е изправен пред брадвата в Юнайтед, завърши сезона със сребро

Манчестър Сити

Стефан Ортега - 5

Изглеждаше торба с нерви от самото начало. Несигурен на топката и несигурен кога да дойде и да избърше.

Кайл Уокър – 5,5

Няма да искам отново да гледам гола на Kobbie Mainoo. Върнах се и си платих. По-добре занапред.

Джон Стоунс – 5,5

Първи старт от повече от месец и това показа. Не можах да вляза в ритъма на играта. Подобрение след почивката.

Нейтън Ейк – 5,5

Закачен на полувремето за ролята му в провала през първото полувреме. Всъщност можеше да е всеки от задните четирима.

Йоско Гвардиол - 5

Ужасна грешка за първия, който отвори играта. Нетипична грешка на хърватина.

Родри – 5.5

Губав, когато е с топката , като също не нарушава играта толкова много. Пасивен, който често не може да бъде изравнен с него.

Софян Амрабат (вляво) помогна да запази тишината на звездата на Сити Кевин Де Бройне (вдясно) през първото полувреме

Влезлият през второто полувреме резерва Джеръми Доку вдъхна надежда на Сити с удар от дистанция в края на мача

Матео Ковачич - 6

Всъщност изглеждаше един от по-прогресивните полузащитници, преди да бъде пожертван за Джереми Доку.

Бернардо Силва - 6

В периферията му. Остана по-широк от обикновено и никога не пое контрол, когато Сити се изсипа напред.

Кевин Де Бройне - 5

Само не самият той, което е по-често срещано от обикновено тази година. Седемдесет и един процента постижение.

Фил Фодън - 7

Сияйна светлина за Сити. Все още създаваше моменти на магия, докато други се размахваха, но се нуждаеше от повече подкрепа.

Erling Haaland – 5,5

Ще спори, че е трябвало да получи две дузпи. Удари дограмата. Изработени са изрезки.

Пеп Гуардиола - 5

Големи обаждания за резервиране както на Джереми Доку, така и на Мануел Аканджи. Нито един от тях не даде резултат и двамата се появиха на почивката. Остана разочарован от съдийството.

Ерлинг Хааланд имаше почивен ден за шампионите, въпреки че удари рамката след почивката

Играйте нататък Ябълка Spotify

Манчестър Юнайтед

Андре Онана - 6

Две отлични спасявания с една ръка от Уокър, но ще бъде бесен на себе си, че е позволил ударът на Доку да мине покрай него.

Аарон Уан-Бисака – 6,5

Сравнително удобно през първото полувреме, но имаше пълни ръце срещу темпото и хитростта на Доку през второто.

Рафаел Варан - 7

Последен мач за Юнайтед и какъв начин да излезеш. Огромни усилия в защита, за да покорите Сити и да спечелите купата.

Лисандро Мартинес - 8

Как Ten Hag е пропуснал този човек. Преживя дузпа в първата минута за побутване на Хааланд, но върховен след това.

Диого Далот - 7

Отново игра извън позиция отляво, но спечели дуела си със сънародника си Бернардо и се измъкна добре напред.

Коби Майну - 7

Отпразнува първия си финал на Уембли с гол, започвайки и завършвайки хода с клиничен завършек, за да изведе Юнайтед две напред.

Софян Амрабат - 7.5

Замести контузения Каземиро и се справи с предизвикателството. Осигурява стабилно влияние, когато това наистина има значение.

Лисандро Мартинес показа победно представяне на гърба на Манчестър Юнайтед

Коби Майноо удвои Преимущество на Юнайтед, вкарване на страхотната асистенция на Бруно Фернандес

Маркъс Рашфорд - 7

Много по-добре. Нарасна с увереност, след като беше засенчен от Уокър в началото, и получи овации от феновете, когато напусна.

Скот Мактоминей - 6,5

Неговото физическо присъствие и енергия бяха от решаващо значение за игровия план на Юнайтед, спирайки Сити да превърне притежанието в доминация.

Алехандро Гарначо - 7

Основната атакуваща заплаха на Юнайтед. Той се нахвърли върху грешката на Гвардиол, за да вкара първия гол и тества Ортега с два удара.

Бруно Фернандеш - 6,5

Свърши работа за отбора си, като отново игра като фалшива деветка, и направи гениален сляп пас, за да постави гола на Mainoo.

Андре Онана, който направи страхотно спасяване, за да откаже Кайл Уокър от дистанция в началото на второто полувреме, беше виновен за единствения гол на Сити в мача, като не успя да се справи с почти- post shot

Фернандес отново изигра ролята на фалшивата деветка за Юнайтед и красиво отбеляза втория гол

Ерик тен Хаг - 7

Дойде на Уембли с план и задуши Сити, за да спечели втория си трофей за два сезона в Юнайтед. Ще бъде ли достатъчно, за да спаси работата му?

Източник: dailymail.co.uk