ОЦЕНКИ НА ИГРАЧИТЕ: Расмус Хойлунд впечатлява пред сър Джим Ратклиф, докато Педро Поро и Родриго Бентанкур блестят за Спърс при равенство 2-2... но коя звезда на Юнайтед отбелязва само ЧЕТИРИ от 10?
Снимка: dailymail.co.uk
Daily Mail | 2024-01-15 | 03:51:09

Въпреки усилията си през първото полувреме, Юнайтед бяха отменени в първата минута на второто след страхотен удар на Родриго Бентанкур от Спърс.

Тук AADAM PATEL от Mail Sport предоставя оценки на играчите.

Манчестър Юнайтед завърши наравно 2-2 срещу Тотнъм на "Олд Трафорд" в неделя вечер

Отборът на Анже Постекоглу изостана в два случая, за да спечели точка при пътуванията си

Вашият браузър не поддържа iframes.

МАНЧЕСТЪР ЮНАЙТЕД (4-3-3)

Андре Онана (6 )

Взе решение да остане и да играе за Юнайтед, преди да отлети за Кот д'Ивоар, където неговата страна Камерун започва кампанията си за AFCON утре. Вероятно можеше да излезе при ъгъла, от който Ричарлисон центрира с глава, но не можа да направи нищо, за да спре завършващия удар на Родриго Бентанкур.

(7)

Важно изчистване от линията малко след като Юнайтед поведе в началото и изигра няколко добри подавания. Впечатляващо представяне.

(6)

Труден следобед, въпреки че Спърс бяха без Син Хън-Мин и Джеймс Мадисън. Въпреки че изглеждаше много по-уверен заедно с Лисандро Мартинес, за разлика от Джони Евънс.

Джони Еванс (4)

Имаше прилично първо полувреме, но беше победен твърде лесно от Бентанкур, 50 секунди след второто полувреме за изравняване. Евънс е на 36 и това беше пасаж от играта, който го накара да изглежда така. Излита за Лисандро Мартинес точно след часа.

Aaron Wan-Bissaka (5)

Картограф за извеждането на Бренан Джонсън през първото полувреме и може би трябваше да се справи по-добре във въздуха за гола на Ричарлисън. Бореше се да предлага много в атака, докато Спърс доминираше притежанието на топката.

Звездата на Юнайтед Диого Далот (вляво) имаше солидно представяне като краен защитник както в защита, така и в нападение.

Jonny Evans (R) се бореше с темпото на играта и можеше да се справи по-добре за втория

Christian Eriksen (6)

Върна се встрани след боледуване и направи добра смяна само за около час, преди да бъде заменен от Скот Мактоминей, когато Ерик тен Хаг осъзна, че трябва да смени нещата нагоре, като Спърс доминираха след почивката. Ролята му извън топката е повод за притеснение за Юнайтед.

Кобе Майну (6)

Още едно впечатляващо представяне от 18-годишния младеж, но срещу полузащитата на Спърс, това беше истинска битка и напомняне за дисциплината в защита, от която той се нуждае и която със сигурност ще натрупа с опит на това ниво.

Алехандро Гарначо (6)

Сравнително тих дисплей за последните му стандарти. Може би лош късмет да не получи дузпа, след като беше повлечен от Дестини Удоги през първото полувреме, но достави зашеметяваща топка за Скот Мактоминей в добавеното време, само за шотландецът да вкара с глава, когато беше по-трудно да пропусне.

Бруно Фернандес (5)

Необичайно трудно да окаже влияние и рядка игра за забравяне.

Бруно Фернандеш, необичайно, се бореше да окаже влияние върху играта на Манчестър Юнайтед

Расмус Хойлунд имаше много енергия и вкара гол откриване по добър начин срещу Спърс

Маркъс Рашфорд (7)

An all- екшън първо полувреме, където първоначално беше разточителен, но след това вкара с прекрасен завършек за първия си гол на "Олд Трафорд" от май 2023 г. Въпреки че се бореше да вземе топката през второто полувреме и в крайна сметка беше заменен късно за Антони.

Rasmus Hojlund (8)

Вкара с категоричен завършек, за да даде на Юнайтед перфектния старт. Два гола в два домакински мача сега и асистенция на Рашфорд за неговия гол. Жълт картон за забавяне на свободен удар на Спърс, но най-добрият играч на Юнайтед за деня.

SUBS

Скот Мактоминей (6)

Юнайтед изглеждаше моментално по-добре, когато влезе в централната халфова линия в 58-ата минута. Впечатляващ около половин час, но пропусна абсолютен седящ в добавеното време. Един, който ще остане в ума му цяла нощ.

Лисандро Мартинез (6)

Показа точно защо е липсвал на Юнайтед. Те изглеждаха много по-силни отзад, когато той замени Евънс в 63-ата минута.

Завръщането на Лисандро Мартинес (дясно) беше добре дошла гледка за привържениците на Червените дяволи след контузията му

< h2 class="mol-para-with-font mol-style-subhead">ТОТНЪМ (4-2-3-1)

Гулиелмо Викарио (6 )

Има брилянтен сезон и не сгреши много. Никой вратар в света не би спрял головете на Хойлунд или Рашфорд.

Педро Поро (7)

Хванат няколко пъти отзад, но имаше добра битка с Рашфорд през целия мач. Изпълни брилянтен ъглов удар с глава на Ричарлисон и лесно можеше да направи още една асистенция, когато ударът с глава на Кристиан Ромеро срещна гредата. Солиден дисплей, нагоре и надолу по десния фланг и постоянно участваше.

Кристиан Ромеро (6)

Върна се в отбора като капитан след контузия. Лош късмет с удара с глава, който разтърси рамката, но изстреля горна топка отзад, която започна движението за изравнителен гол на Бентанкур.

Мики ван де Вен (6)

Първоначално имаше колеблив старт при завръщането си, но прерасна в играта и като цяло формира прилично партньорство с Ромеро, преди да излезе в 89-ата минута с крамп .

Педро Поро (вляво) беше тестван в защита, но се оказа полезен изход за Тотнъм в атака

Дестини Удоги (4)

Много късмет. Лесно можеше да отсъди дузпа за тромаво предизвикателство срещу Гарначо и почти да вкара собствената си врата, когато нямаше опасност наблизо.

Oliver Skipp (5)

Мъчи се да влезе в играта само с 36 докосвания, но изигра няколко добри подавания. И честно казано, не направи нищо лошо. Заменен от Раду Драгусин късно.

Родриго Бентанкур (7)

Резервиран в първото полувреме за изритане на топката, но вкара прекрасен изравнителен гол, плъзгайки се през наказателното поле на Юнайтед, преди да вдигне топката и да завърши превъзходно покрай Онана. Доминиран в халфовата линия през цялото време.

Pierre-Emile Hojbjerg (6)

Виновен за отнемаше твърде много време на топката на моменти, но беше постоянно замесен и решаващ, тъй като Спърс доминираха притежанието през цялото време. Със 102 докосвания той имаше повече от всеки друг в играта.

Бренън Джонсън (5)

Слабо представяне. Много разточителен в добри позиции в редица случаи и се бореше да достигне формата, която доведе до това, че Спърс го купиха от Нотингам Форест на първо място. Пропусната възможност за Джонсън, особено с толкова много от атакуващите играчи на Спърс, които не са на разположение в момента.

Родриго Бентанкур беше сила в средата на целия мач и завърши със зашеметяващ гол

Richarlison (7)

Показа, че въпреки че Спърс са без Son Heung-Min, те все още имат качество в последната третина. Най-добър удар с глава, за да изравни за шестия си гол в шест мача и постоянно представляваше заплаха.

Тимо Вернер (6)

Не е лошо шоу при дебюта, тъй като той влезе направо в стартовата единадесет. Въпреки че му липсваше това клинично предимство във финалната третина, стреляйки широко, когато имаше добър шанс през първото полувреме и след това през второто полувреме, но получи асистенция за изравнителния гол на Бентанкур. Заменен в 80-ата минута с Браян Гил.

Източник: dailymail.co.uk