ОЦЕНКИ НА ИГРАЧИТЕ: Върджил ван Дайк печели играч на мача, след като запази шансовете на Ерлинг Халанд до минимум... тъй като ТРИ звезди на Сити отбелязаха само 5/10 при равенството 1-1 срещу Ливърпул
Daily Mail | 2024-03-10 | 01:20:37

На терена имаше множество грабващи окото изпълнения, въпреки продължаващите проблеми на домакините с контузии.

Тук Jack Gaughan от Mail Sport оценява играчите, които са участвали в завладяващата среща.

Джон Стоунс даде преднина на Ман Сити през първото полувреме след добре изпълнен ъглов удар

Алексис Мак Алистър запази самообладание и изравни в мача за Червените през второто полувреме

Юрген Клоп се изправи срещу Сити във Висшата лига за последен път като мениджър на Ливърпул преди напускането му през лятото

Вашият браузър не поддържа iframes.

ЛИВЪРПУЛ (4-3-3)

Caoimhin Kelleher – 7,5

Огромно спасяване, за да откаже Фил Фодън и като цяло придава на задната четворка аура на спокойствие в отсъствието на Алисън.

Конър Брадли - 7

Справи се добре с Хулиан Алварес и младежът продължава да изглежда удобно на най-голямата сцена.

Jarell Quansah - 7

Спокойствие върху топката отзад. Няколко силни момента, когато Сити се изсипа напред. Не изглеждах преуморен.

Върджил ван Дайк - 8

Голяма ранна намеса врати, за да осуети Фил Фодън и завърши още едно последно предизвикателство, за да спаси Червените.

Върджил ван Дайк си тръгна с наградата Играч на мача след доминираща игра

Joe Gomez беше изненадваща селекция на ляв бек, но се възстанови от колебливото начало, за да покаже добро представяне

Joe Gomez – 7,5

Несигурен старт срещу Фил Фодън, преди да прерасне в играта. Поддържа нещата прости и значително подобрени.

Dominik Szoboszlai - 6

Опасни бягания от дълбоко, насочвайки се към приличен шанс преди почивката. Все още се нуждае от минути след нараняване.

Wataru Endo – 7,5

Интелигентен дисплей въпреки града получаване на радост през средата. Често в пътя на прогреса на Кевин Де Бройне.

Алексис Мак Алистър – 7

Тишина до експертната дузпа, право в десния ъгъл на Едерсън. Започна да изисква повече топката.

Харви Елиът - 6

Няколко интелигентни докосвания и се нуждаеше от повече от Нунес. Иначе се бореше да окаже влияние.

Луис Диас пропусна няколко златни възможности за гол, въпреки че беше един от най-добрите изпълнители на червените

Дарвин Нунез – 6,5

Прекара голяма част от следобеда си в засада, отричайки потенциалната си заплаха. Инстинктивно да се хвърли за дузпата.

Луис Диас – 7,5

Заплаха отзад и пропусна огромен шанс за гол. Но беше този, който наистина грабна играта.

Суб

Mo Salah ( за Szoboszlai, 61) – 6,5

Андрю Робъртсън (за Брадли, 61) – 6,5

Коди Гакпо (за Нунез, 76)

Неизползвани резерви: Адриан, Цимикас, Кларк, Макконъл, Нало, Кумас

Мениджър - Юрген Клоп – 7

Вярата в младите защитници отново е възхитителна и ще почувства, че Ливърпул може да има го отряза.

МАНЧЕСТЪР СИТИ (4-1-4-1)

Едерсън - 5

Безразсъдно решение да се опита да победи Нунес за дузпата. Беше спокоен следобед дотогава.

Кайл Уокър - 6

Напомпани изпълнение на капитана на Сити. Игра точно на ръба, понякога в негова вреда.

Джон Стоунс – 7,5

Готино, когато се движите между централната половина и полузащитата. Умен начален гол от добре обработен корнер.

Едерсън имаше вечер за забравяне в неделя, тъй като беше принуден да излезе с контузия, която получи при изпълнение на дузпа

Нейтън Аке също беше виновен за гола на Ливърпул, но остана солиден в задната част

Мануел Аканджи – 7,5

Избрах Рубен Диас заради скоростта му и това изглеждаше прилично решение. Невъзмутим въпреки хаоса.

Nathan Ake - 5

Обикновено стабилен Еди на ляв бек, но остави Едерсън доста кратък, когато Нунес успя да спечели дузпа.

Родри – 6.5

Leggy – и това не се изравнява често с испанеца. Някои космати моменти, примесени и с истинска уравновесеност.

Фил Фодън – 7

Имаше приспособлението в ръцете му, без да може напълно да го довърши. Чувствах се най-опасен в синьо.

Кевин Де Бройне – 6,5

Момент на гений за гола на Стоунс. Завършен пас (64 процента) беше един от най-лошите в кариерата му в лигата.

Кевин Де Бройне получи обичайната си асистенция, но беше ядосан, когато напусна терена в 69-ата минута

Бернардо Силва беше най-добрият играч в халфовата линия през първото полувреме, но влиянието му намаля след почивката

Отборът на Пеп Гуардиола преодоля бурята на Анфийлд, за да избяга с равенство, което ги държи на една точка от върха

Бернардо Силва – 7,5

С лекота най-добрият играч в парка през първото полувреме. Избледнял, както Сити след това и напоследък се разселил.

Хулиан Алварес – 5

В отбора за работата му извън топката. Не използва притежанието достатъчно добре и се превърна в пасив.

Erling Haaland – 7

Свърши прилична работа за свързване на играта, когато Сити имаше играчи с него. Много малко ясни гледки към вратата.

Замени

Стефен Ортега (за Едерсон, 56) - 7

Матео Ковачич (за De Bruyne, 69) – 6,5

Джереми Доку (за Алварес, 69) – 6

Неизползвани резерви: Диас, Гомес, Гвардиол, Нунес, Боб, Луис

Мениджър - Пеп Гуардиола – 7

Болд се сменя от пейката, за да промени посоката на играта. Стандартна рутина също направо от тренировъчната площадка.

Рефер - Майкъл Оливър – 7

Позволи на мача да протече колкото е възможно повече и успя да избегне всякакви големи спорни обаждания.