„Отворете си очите“: Даниил Медведев се изказва срещу длъжностните лица за втори пореден ден, докато Русия напуска Монте Карло Мастърс
Снимка: cnn.com
CNN News | 2024-04-11 | 16:30:11

Даниил Медведев се нахвърли срещу официалните лица за втори пореден ден заради това, което според него беше променящо мача и неправилно решение по време на поражението му в третия кръг от своя сънародник Карен Хачанов на Мастърса в Монте Карло в четвъртък.

След загубата на първия сет с 6-3 и при равенство на втория при 5-5, съдиите сметнаха, че е в игра грешен удар на Хачанов, въпреки че повторенията по-късно показаха, че топката не е преминала белите линии на корта.

В резултат на това Хачанов спечели две точки за пробив и в крайна сметка щеше да се възползва от втората, благодарение на двойна грешка на Медведев.

Недоволството на шампиона от US Open за 2021 г. от решението беше очевидно веднага след това, когато той разочарован хвърли ракетата си в стената на корта.

И когато успя да се върне на стола си между игрите, 28-годишният играч побърза да изрази гнева си, за да председателства съдията Карлос Бернардес и също така да се сблъска със съдията Седрик Мурие след това, което според него беше пропуснато повикване от официалните лица.

„Отиваш да погледнеш белегът, белегът изчезва. Те вече не знаят как да съдийстват; марката е изчезнала. Кой ще вземе мерки? Кой ще вземе мерки?“ каза Медведев на Мурие. „Вчера топката беше аут, тя беше извикана. Кой ще предприеме действия? Тази топка е там. Кой ще поеме отговорност?

„Не е моя отговорност да съдия на мачовете. Това е този човек в очилата. Той не се нуждае от очила, защото не вижда нищо, той не трябва да бъде съдия. Това е пред него… Той е лош съдия, трябва да е извън реферския кръг. Това е клей, не е твърд корт, това е аут.“

Медведев добави: „Това е втори пореден ден, момчета. Отворете скапаните си очи! Отвори си очите! Седнете там и направете нещо.

В края на избухването му той получи точка за следващата игра, което се оказа критично, тъй като Хачанов щеше да удържи подаването си и победата с 6-3 7-5, запазвайки мястото си на четвъртфиналите.

Два дни гняв

Избухването на Медведев идва ден след като той беше помолен да не крещи на линейния съдия от съдията-ветеран Мохамед Лахиани по време на разгорещен спор при победата му във втори кръг над Гаел Монфис.

Световният номер 4 беше разочарован от две обаждания от съдията на линията на неговата основна линия, докато сервираше при 1-2 във втория сет.

Първото несъгласие дойде, след като 28-годишният играч върна съкрушителен уинър от форхенд на Монфис, който беше извикан от съдията на линията.

Лахиани слезе да провери знака на топката на клей корта и прецени, че топката е вътре, въпреки че Hawk-Eye по-късно показа на телевизионни повторения, че ударът на Монфис всъщност е бил аут.

Hawk-Eye все още не се използва за проверка на обаждания в мачове на клей, а вместо това съдиите слизат, за да проверят самите белези на топката.

Още в следващата точка същият съдия на линията отсъди удара на Монфис за ужас на Медведев, който напусна топката, очаквайки да дойде аут.

Медведев започна да свива рамене и да жестикулира към линейния съдия, преди Лахиани да слезе отново и да прецени, че ударът е аут, което накара руснака да започне да ругае съдията.

„Не му викайте“, каза Лахиани на Медведев. „Моля те, не му крещи. Той също може да сгреши, всеки може.”

След като водеше с 40-15, Медведев в крайна сметка загуби играта, за да падне с 4-1 във втория сет и продължи натоварената си с ругатни дискусия с Лахиани при смяната.

В един момент Медведев удари и разклати покривалото на сенника на стола си от гняв.

„Излезе! Излезе!” Медведев изкрещя на Лахиани.

След смяната той спечели пет поредни игри, за да затвори мача.

Източник: cnn.com