Ойлърс планират да използват почивката като оръжие, докато чакат съперника от втория кръг
Global News | 2024-05-03 | 02:35:34

По време на това, което се надяват да бъде дълбоко през изтощителните плейофи за Купа Стенли тази пролет, Едмънтън Ойлърс ще вземат цялото свободно време, което могат да получат .

„Почивката винаги е нещо добро", каза капитанът Конър Макдейвид. „Почивката е оръжие по това време на годината.“

Ойлърс победиха Лос Анджелис Кингс с 4-3 в сряда вечер на Роджърс Плейс, за да затворят най-добрата серия от седем от пет мача, напредвайки към втория кръг и си спестяват дълго пътуване обратно до Лос Анджелис за мач 6.

„В дългосрочен план … тези допълнителни дни са огромни, те са критични“, каза нападателят Леон Драйситл. „Същото е и с пътуването, ние губим (сряда) и вие трябва да се върнете в самолета и да се отправите към Лос Анджелис.

„Копахме дълбоко, за да спечелим това право да си починем малко.“

Междувременно Ойлърс чакат да видят през кого ще трябва да преминат следващия път по пътя към крайната си цел да спечелят Купа Стенли.

Едмънтън ще се изправи срещу победителя от мач между Ванкувър Кенъкс и Нашвил Предаторс. Ванкувър води в серията с 3-2 в мач 6 в Нешвил в петък.

„Ще излъжа, ако кажа, че няма да обърна внимание на това“, каза Драйситл. „Това е нашата работа, това е нашият живот. Определено ще обърнем внимание срещу кого ще се изправим следващия път.“

Ако Нешвил изравни серията, Мач 7 е в неделя и Едмънтън получава поне пет дни почивка.

Имейлът, от който се нуждаете за най-важните новини за деня от Канада и целия свят.

Въпреки че почивката е оръжие, Макдейвид каза, че Ойлърс не могат да станат самодоволни и да загубят инерцията от победата си в първия кръг.

„Трябва да сме сигурни, че работим, тренираме твърди един срещу друг, уверете се, че сме готови да тръгнем, каза той. „Няма промяна в играта ни.

„Всички останали са добър отбор. Те също имат страхотни играчи, които се състезават усилено.”

Ойлърс спечелиха почивката, след като надвиха Кингс в специални отбори, нещо, което и двамата треньори казаха, че е направило разликата в серията.

Едмънтън, с Макдейвид и Драйзайтл начело, завърши 9-към-20 с предимство в серията и отбеляза два гола моменти след изтичане на наказание в сряда. Макдейвид поведе в плейофите с 12 точки, а Драйситл беше втори с 10, влизайки в играта в четвъртък.

При дузпата Ойлърс оставиха Кингс без гол в 12 възможности.

Старши треньорът на Едмънтън Крис Knoblauch каза, че намирането на начини за поддържане на неговите специални екипи ще бъде една от целите по време на почивката.

„Когото и да видим в следващия рунд, силовата игра ще изглежда различно само заради начина, по който другият отбор ще убия“, каза Knoblauch. „Ще трябва да сме подготвени за това. Същото с нашето убийство от дузпа, дузпата ни беше страхотна срещу Лос Анджелис, но ще видим различни настройки, независимо дали е различен стрелец, формация, каквото и да е. Ще трябва да се приспособим.”

Ойлърс елиминираха Кингс в първия кръг за трета поредна година. Те спечелиха в седем мача през 2022 г., последвани от шест миналата година.

Въпреки доминацията на специалните отбори този път, Кноблаух каза, че Кингс може да са имали предимство по време на играта пет срещу пет.

Отборите бяха изравнени с 12 пет на пет гола всеки в серията, а Лос Анджелис надигра Едмънтън 123-107 в тези ситуации.

„Намиране на начин да вкарам няколко голове наравно силата би била страхотно нещо“, каза Макдейвид. „Нашият отбор винаги ще бъде голям в силовата игра, специалните отбори винаги ще бъдат част от играта, те са голяма част от играта по това време на годината и ние просто сме наистина добри в тях.

„Не мисля, че това ни пречи. Като се има предвид това, ако можем да намерим начини да се придържаме към шайби, да играем повече в тяхната зона (това би било добре).“

Ойлърс записаха най-добрия рекорд в НХЛ, след като Knoblauch замени Джей Уудкрофт зад резервната скамейка на Едмънтън, 12 ноември.

Миналата година Ойлърс паднаха с 4-2 във втория кръг от бъдещия шампион на Купа Стенли Вегас Голдън Найтс. Предната година те бяха пометени на финала на конференцията от Колорадо Авеланш, който също спечели титлата.