Ойлърс стрелят с всички сили, докато се стремят към 15-та поредна победа срещу Блекхоукс
Global News | 2024-01-25 | 20:46:34

Едмънтън Ойлърс ще имат благоприятен мач на лед в четвъртък вечер, докато се стремят да удължат сензационната част от сезона, която ги кара да седят в поредица от 14 победи.

Ойлърс (27-15-1), понастоящем трети в Тихоокеанската дивизия на НХЛ, се изправят срещу млад и изпълнен с контузии отбор Чикаго Блекхоукс (14-32-2), който в момента държи осмото място в Централната дивизия.

Много фенове на хокея в Едмънтън вероятно са купили билети за мача с намерението да гледат как играе сензацията новобранец Конър Бедард на Роджърс Плейс, но той е сред дългия списък на Чикаго играчи, които в момента са принудени да отсъстват поради контузии.

Ойлърс поставят нови рекорди за франчайз с настоящата си победна серия.

Победа с 4-1 над Кълъмбъс Блу Джакетс във вторник нощта отбеляза 14-ата поредна победа на хокейния клуб, а вратарят Стюарт Скинър спечели отборна рекордна 11-а поредна победа, засенчвайки предишния рекорд, поставен от легендата на Ойлърс Грант Фюр през 1980-те години.

Победа с 3-1 в събота над Калгари Флеймс постави нов рекорд за серия от победи за базирани в Канада отбори от НХЛ.

Вземете последните национални новини. Изпраща се на вашия имейл, всеки ден.

Докато клубът се стреми към 15-та поредна победа в четвъртък, феновете на хокея и коментаторите забелязват, че Ойлърс бързо се доближава до общия рекорд на НХЛ от 17 поредни победи, поставен от Питсбърг Пингуинс през сезон 1992-93.

„Имаме страхотни лидери в тази зала и мисля, че момчетата се впуснаха в това и това е едно нещо, което наистина ни помогна да продължим тази поредица“, каза нападателят на Ойлърс Уорън Фоегеле след мача на Сините якета на Вторник вечерта.

Резултатът на Foegele се повиши значително напоследък и той вижда все повече време в горните нападателни линии на отбора.

Докато победната серия е резултат от приноса от всеки ъгъл от състава на Ойлърс, много играчи отбелязват, че забележителната игра на Скинър в мрежата не е останала незабелязана.

През последните 10 мача Ойлърс вкарват средно по 3,7 гола на мач, но губят само един средно по 1,5 гола на мач.

„В моменти, в които не сме имали най-добрия си хокей … (Скинър) се засили и го запази управляем и ни задържа в играта,“ каза нападателят на Ойлърс Ивендър Кейн на пазач номер 1 на отбора във вторник вечерта.

В същия период от 10 мача, центърът на Ойлърс Леон Драйсайтл също беше особено впечатляващ, отбелязвайки шест гола и осем асистенции.

Ойлърс влизат в мача в четвъртък с рекорд 14-6-1 у дома, докато Блекхоукс имат рекорд 4-21-1 като гост.

Мачът в четвъртък вечерта ще отбележи третия път този сезон че Едмънтън е играл срещу Чикаго. Ойлърс спечелиха с 2-1 в предишната среща.

Можете да слушате мача на живо по 630 CHED, започвайки с The Faceoff Show в 17:30 ч. Същинската игра започва в 19:00