Packers доминират над Cowboys, за да напреднат в плейофите на NFL и да хвърлят Далас в безпорядък, докато Lions побеждават Rams в 1-ва победа в плейофите за 32 години
Снимка: cnn.com
CNN News | 2024-01-15 | 12:12:25

Грийн Бей Пакърс доминираха Далас Каубойс по време на кръга с уайлд кард в неделя, за да напреднат в плейофите на НФЛ и изпратиха „Американския отбор“ в безпорядък, докато по-късно Детройт Лайънс победиха Лос Анджелис Рамс и спечелиха първия си плейофен мач от 32 години .

Историята беше направена в неделя, когато Packers станаха първият номер 7 в схемата, спечелил плейофна игра на NFL след победата си с уайлд кард с 48-32 над Cowboys на стадион AT&T в Арлингтън, Тексас.

Победата беше шокираща – както по всеобхватния си характер, така и по резултата – и може да бъде тласък за промяна в организацията на Cowboys, като бъдещето на главния треньор Майк Маккарти сега е под съмнение.

А по-късно през деня Лъвовете победиха Лос Анджелис Рамс с 24-23 на Форд Фийлд в Детройт, давайки на франчайза и неговите фенове първия вкус на успех в плейофите от 1991 г. насам.

Packers ще се изправят срещу поставените под номер 1 49ers (12-5) в дивизионния кръг на NFL следващата седмица в Сан Франциско. Детройт ще бъде домакин на победителя от мача на Tampa Bay Buccaneers и Philadelphia Eagles Wild Card в понеделник в дивизионния кръг следващата седмица.

Ето някои от акцентите от неделните игри.

Пакърс става 1-ви номер 7 в схемата, за да спечели плейофния мач на NFL

Въпреки че пътуваха до стадион, където Далас не беше губил от 16 мача, Пакърс доминираха от началото до края в неделя.

Грийн Бей беше начело от началния начален удар зад майсторските изпълнения на куотърбека Джордан Лав и бягащия бек Арън Джоунс.

Лав завърши 16 от 21 подавания за 272 ярда и три тъчдауна – по един за Ромео Дъбс, Люк Мъсгрейв и Донтейвион Уикс – докато Джоунс избяга за 118 ярда и три тъчдауна.

25-годишният Лав – водещ най-младия състав на НФЛ – никога не изглеждаше претоварен в първия си мач след сезона, като рутинно анализира защитата на петото място в лигата. 48-те точки, отбелязани от Пакърс, бяха най-много позволени от Каубоите в тяхната история след сезона.

Той завърши с блестящ рейтинг на куотърбек от 157,2 – най-високият от QB в плейофен мач на път по време на ерата на Super Bowl, според NFL Research.

„Джордан Любов. Уау“, каза старши треньорът Мат Лафльор на своята пресконференция след мача. „Това е всичко, което мога да кажа. Какво направи и уравновесеността, която показва. Командата, която той показва. … Толкова съм горда и щастлива за него.“

И докато Лав и нападението отбелязваха голове привидно при всяко каране, защитата на Пакърс затвори куотърбека на Далас Дак Прескот и нападението на Каубойс.

Прескот хвърли две прихващания, включително едно, което бе върнато за тъчдаун от безопасния Дарнел Савидж, преди Далас дори да се появи на таблото, тъй като изглеждаше ненормално с обикновено експлозивните си приемници.

В началото на четвъртата четвърт Пакърс (9-8 в редовния сезон) водеха с 48-16 и дръпнаха повечето от своите титуляри. Каубоите (12-5) обаче се върнаха в надпреварата, правейки мача с 16 точки късно след два паса за тъчдаун от Прескот и две реализации за две точки. Той ще завърши 41 от 60 с 403 ярда пасове и три тъчдауна.

Намаляха с 48-32 в края на четвъртата четвърт и продължиха по терена, атаката на Cowboys беше спряна на четвърти даун, за да осигури на Packers първата им победа в плейофите от 2021 г. насам.

Лав, който стана титулярният куотърбек, когато Аарон Роджърс беше разменен по време на извън сезона на Ню Йорк Джетс, каза пред излъчването на FOX след мача, че те са били „наистина разпуснати“, когато състезанието е започнало.

„Дойдохме тук с нагласата, че ще доминираме“, каза Лав. „Много хора ни броиха и не ни пукаше за това. Знаехме каква възможност имаме пред нас и се възползвахме максимално от нея тази вечер.”

Сега всички погледи са насочени към Каубоите и какво може да крие бъдещето в северен Тексас. Множество членове на франчайза, включително собственикът Джери Джоунс, бяха изправени пред въпроси от медиите след загубата дали смятат, че Маккарти ще се върне през следващия сезон.

Джоунс – който каза, че е „поразен“ от поражението – отказа да бъде въвлечен в разговори за бъдещето на Маккарти, докато Прескот застана зад старши треньора си, подчертавайки влиянието, което е имал върху играта му.

„Той беше невероятен“, каза Прескот от Маккарти. „Не знам как може да има [спекулации за бъдещето му], но разбирам бизнеса. В такъв случай трябва да става дума и за мен. Имах сезона, който имах благодарение на него. Този отбор постигна успеха, който постигна благодарение на него.

„Разбрах, че става дума за спечелването на Супербоул. Това е стандартът на тази лига и със сигурност стандартът на това място. Разбирам го, но в такъв случай ме добавете към списъка.

Източник: cnn.com