Паоло Гарбиси съжалява, че пропусна късния шанс да влезе в историята на Италия
Breaking News | 2024-02-25 | 00:33:34

Паоло Гарбиси се извини, че пропусна дузпата за допълнително време, което лиши Италия от част от историята на Шестте нации на Гинес във Франция.

Резултатите бяха изравнени 13-13, когато Гарбиси се повиши от 38 метра, като Италия изпълни успешен удар след първата си победа като гост срещу Les Bleus в шампионата на шестте нации.

Имаше допълнителна драма, когато топката падна и само с няколко секунди до края на часовника за удар, след като беше заменен, Гарбиси нанесе удар с крак и удари десния стълб.

„Наистина си мислех да се доверя на моя процес, част от моята работа е да сложа удара“, каза Гарбиси, който е наполовина в Тулон.

„Поемам пълна отговорност за това и съм съжалявам за отбора, защото ги смятах за невероятни.

„Също така за всички италиански привърженици, това е моята грешка и ще работя върху нея.“

Италия беше загубила 45 от предишните си 48 мача срещу Франция, като единствената им победа на френска земя идва през 1997 г., три години преди да се присъединят към Чемпиъншип.

Адзурите също са спечелили само веднъж от 44 опита за Шампионат, като гост на Уелс през 2022 г.