Първият хеттрик в кариерата на Халтунен помага на Лондон Найтс да завършат гостуването с 9-3 победа
Global News | 2023-11-26 | 05:37:03

Каспер Халтунен от Лондон Найтс на Онтарио Хокейна лига записа хеттрик във втори период като част от победата на Найтс с 9-3, за да завърши три игри в три нощи в три различни града.

Победата измести Лондон зад Soo Greyhounds и на второ място като цяло в класирането на OHL.

Тя също така даде на Найтс почти еднакви книгоразделители за финал тяхното северно пътешествие, след като паднаха с 9-2 в Съдбъри в петък.

Лондон сега изостава от Кичънър Рейнджърс само с три точки за първи в общото класиране. Китчънър загуби последните си два мача.

Десетият гол на Истън Коуън за годината падна в резултат на 3:45 часа на първия период и поведе Лондон с 1-0.

При оставащ 1:39 в началния период защитникът на Колтс Грейсън Тилър извади пас от едно лице в зоната на Лондон и от дясната точка изпрати удар през лабиринт от играчи в мрежата на Найтс, за да изравни играта.

Халтунен вкара 16-ия си гол за сезона във втори период, за да удължи точковата си серия до десет мача. Потенциалът на Sharks удари у дома с кръстосано подаване на Jacob Julien. Жулиен вече има точки в седем поредни мача.

Жулиен изведе Лондон напред с 3-1, след като вкара страхотен пас в 7:05 на втория период.

Само 47 секунди по-късно Новобранецът в защитата на Найтс Хенри Брзустевич изстреля с китката си за първия си гол в хокейната лига на Онтарио.

Точно единадесет секунди по-късно Бари намали преднината на Лондон до 4-2, когато Кашон Айчесън вкара, но след това гръм и трясък от Halttunen му донесе първия хеттрик в кариерата и Найтс водеха с 6-2.

Преди края на втория период Лондон добави още два: банков удар на Газизов, пробит покрай Сам Хиллебранд и в мрежата на Колтс и Кейдън Джонсън стреля встрани от гредата и отбеляза своя четвърти гол за сезона и резултатът остана 8-2 за Найтс до 40 минути.

Руслан Газизов отбеляза втория си гол в мача с 1:13 до в третия период и след това Нолан Нелсън допълни вкарването с първия си гол в ОХЛ за Бари.

Халтунен завърши вечерта с три гола и асистенция. Газизов записа два гола и две асистенции, а Жулиен и Коуан имаха по един гол и двама помощници.

Играта на силата на Лондон остана гореща, като стигна до 3-за-5 в мача. Рицарите вече имат 13 гола с предимство в последните си 27 шанса.

Отборите тренираха вратарите, докато комбинираха за 90 удара към мрежата. Майкъл Симпсън направи 35 спасявания за Лондон, а Хилебранд и Бен Уест заедно направиха 43 спирки за Колтс.

Найтс ще бъде домакин на хвърлянето на плюшено мече

Лондон и Сарния ще се срещнат в Budweiser Gardens във вторник, 5 декември за годишното хвърляне на плюшено мече на Knights в подкрепа на Армията на спасението. Истън Коуън вкара гол от Teddy Bear Toss за Лондон миналата година в мач срещу Oshawa Generals. Рекордът за плюшени мечета в Budweiser Gardens беше поставен през 2012 г., когато Сет Грифит отбеляза и свали общо 10 671 плюшени играчки.

Куоканен води Редхоукс

В момента бившият нападател на Найтс Яне Куоканен води Малмьо Редхоукс от Шведската хокейна лига по отбелязани точки. Куоканен има седем гола и 19 точки в 20 мача за Малмьо. Роденият в Оулунсало прекара сезон 2016-17 в Лондон и беше избран от Каролина Хърикейнс. Kuokkanen игра за кратко за Canes и след това продължи да играе два сезона с New Jersey Devils, преди да се отправи към Швейцария през 2022-23 г. и след това в Швеция тази година.

Следва

Лондон се завръща у дома на 1 декември, за да приеме Mississauga Steelheads в 19:00 ч. в Budweiser Gardens.

Steelheads водят Централната дивизия почти през целия сезон 2023-24. Те разполагат с много млади таланти в лицето на Портър Мартоне и Якуб Фибигр и са номер три в OHL по допуснати най-малко голове срещу тях.

Отразяването ще започне в 18:30 ч. на 980 CFPL, на http://www.980cfpl.ca и в приложението Radioplayer Canada.