Първият истински вкус на Рейнджърс от трудностите в плейофите за 2024 г. завършва с победа
New York Post | 2024-05-08 | 13:13:50

Лесно е да гледате на Рейнджърс надпреварата през ранната част от тези плейофи за Купа Стенли като гладка и без много неравности по пътя.

В края на краищата Рейнджърс спечелиха всичките си шест мача от плейофите си след разтърсващата победа с 4-3 двойно продължение във вторник вечер над Ураганите в мач 2 от серията от втори кръг в Гардън.

Тяхното постижение от четири мача на офанзивно предизвикания Кепитълс в първия кръг никога не е било под съмнение.

При победата си в първия мач над Каролина в неделя в Гардън, те водеха с 3-1 след първия период и контролираха мача през цялото време.

А победата им във вторник – станала възможна в крайна сметка с гол на Винсент Трочек в 7:24 на второто продължение – беше 29-ата им победа за завръщане за сезона.

Така че за вас, мечтателите сред феновете на Рейнджърс, със сигурност трябва да има визии за отбора, преминаващ през тези плейофи, без много съпротива да танцува в главите ви.

Но нито един отбор в историята на НХЛ не е постигнал резултат 16-0 в следсезона по пътя към спечелването на Купа Стенли.

И дори ако Рейнджърс са достатъчно добри (и достатъчно късметлии), за да сложат край на 30-годишната си суша без купа, те няма да спечелят 16 поредни победи, за да стигнат дотам.

Нещастия дебнат. А Рейнджърс получиха 87 минути и 24 секунди от него във вторник вечерта, преди Трочек да сложи край на мача срещу бившия си отбор.

Неприятностите бяха налице след оставащи 5,4 секунди през първия период, когато Ураганите поведоха с 2-1 в междучасието след попадение на защитника Дмитрий Орлов, за да накарат да заглуши шумната градина.

Това отбеляза първия път в шест плейофни мача, когато Рейнджърс изоставаше след период.

Неприятностите отново бяха налице с оставащи 1:42 минути през втория период, когато наградата на Каролина за крайната сделка Джейк Гюнцел победи вратаря на Рейнджърс Игор Шестеркин с еднократен удар от левия кръг за преднина на Каролина с 3-2.

Рейнджърс получиха първата си истинска доза несгоди след сезона във вторник вечерта и не мигнаха.

Сега те водят с 2-0 срещу Роли за мач 3 в четвъртък вечер и мач 4 в събота и знаят, че ще се изправят срещу още по-отчаян отбор на Каролина от този, който ги тласна до краен предел във вторник вечер.

„Те са добър отбор“, каза след това треньорът на Рейнджърс Питър Лавиолет. „Те са наистина добър отбор. Така че това няма да бъде контрол през всичките 60 минути и преминаване към следващия мач. Ще трябва да се биете.

Прочетете мнението на експерта за Blueshirts

Регистрирайте се за Inside the Rangers на Лари Брукс, ежеседмично издание Sports+.

Благодаря ви

напишете своя емайл адрес

Щраквайки по-горе, вие се съгласявате с Условията за ползване и Политика за поверителност.

Насладете се на този ексклузивен бюлетин Post Sports+!

„Вероятно е така от тук нататък. Този мач беше бърз, беше яростен, беше физически, имаше много енергия и емоция в играта. Това е всичко, което бихте искали в един плейофен мач.“

И този издръжлив, талантлив и уверен отбор на Рейнджърс изглежда като всичко, което Лавиолет може да иска в плейофите.

Отбори, които водят с 2-0 в най-добрите от седем серии, са спечелили 86 процента от тези серии в историята на плейофите за Купа Стенли.

Това, разбира се, няма да е начинът, по който рейнджърсите си мислят, когато завържат кънките си за игра 3, защото рейнджърсите знаят, колкото и добре да изглеждат нещата сега, бедите дебнат на следващата смяна, в следващата игра, в следващата серия … ако има следваща серия.

Нищо толкова трудно за спечелване като Купа Стенли – може би най-трудният за спечелване трофей във всички отборни спортове – не идва лесно.

„Никога няма паника в стаята между периодите или когато и да е“, каза капитанът на Рейнджърс Джейкъб Труба след мача. „Увереността е нещо, което се изгражда през цялата година и не мисля, че някога се чувстваме така, сякаш сме излезли от играта. Имаме играчи от висок клас, които имат способността да вкарат шайбата в мрежата.”

И така, Крис Крейдър, техният водещ голмайстор за всички времена в плейофите, погреба реборда, за да изравни мача при 3-3 при 13:53 оставащи в третия период. Това беше неговият 43-ти гол в плейофите в кариерата, 18-и в пауърплей.

И това даде живот на Рейнджърс. Доведоха ги до извънреден труд.

Както направи и Шестеркин, който за първи път този следсезон беше помолен да постави отбора на гърба си. И той го направи, като спаси 54 от 57 изстрела на Каролина и направи някои положително зашеметяващи спирания в продължението.

„Трудно е да победиш нашия отбор, когато той прави спасявания по този начин“, каза Трочек.

Попитан как изглежда дискусията в съблекалнята между края на редовното време и продълженията, Труба се усмихна и каза: „Паузата преди продълженията винаги е като „Добре, започваме. Време е за плейофи. Това е емоционално пътуване. Забавно е.“

Този отбор на Рейнджърс е създаден за това, като се започне с Лавиолет, който беше там и направи всичко в лигата, включително неговото ветеранско лидерство сред играчите, които не мигат.