Първото изключване на Hellebuyck за сезона дава възможност на Winnipeg Jets да победят с 3-0 над Panthers при завръщането на Bowness
Global News | 2023-11-25 | 17:02:05

Трудно е да си представим, че завръщането на пейката ще бъде по-добро за Rick Bowness петък вечер в Sunrise.

< img src="https://d21y75miwcfqoq.cloudfront.net/70c8fc80" alt="" style="position:absolute;width:1px;height:1px" referrerpolicy="no-referrer-when-downgrade">

След като пропусна 13 мача, за да бъде със съпругата си след нейния припадък, Боунес се върна зад пейката на Уинипег Джетс, когато победиха Флорида Пантърс с 3-0 в може би най-пълното им представяне в защита за сезона.

Това беше късмет номер три за Конър Хелбюк, тъй като той спря всичките 33 изстрела за 33-ия си шаут в кариерата и допусна по-малко от три гола във всичките си последни три старта.

„В по-голямата си част позволихме да видя всичко“, каза Хелебюк. „Блокирахме ударите, които трябваше да блокираме, изчистихме борбите и пробихме като пет. Така че заедно бяхме перфектни тази вечер.“

Това беше първият затвор на Hellebuyck за сезона, тъй като Джетс удължиха победната си серия до пет мача.

„Това вероятно е една от най-добрите дефанзиви игри, които сме играли през цялата година,” каза Bowness. „Мисля, че това е най-добрият дефанзивен мач за цялата година. Те не получиха шанс през първата част. Това е страхотен отбор там и това е домакински мач за тях. Така че, за да излезем и да играем толкова силно през първия период и да ограничим това до никакви шансове, това е просто голямо усилие от нашия отбор.“

Нино Нидерайтер откри резултата през първия период. След нулев среден период Николай Елерс вкара грандиозен гол, след като започна удара от собствената си синя линия по средата на третия, а Адам Лоури го отстрани с празна мрежа.

Джетс допуснаха само шест удара гол в първите 20 минути.

„Чувствам, че направихме много неща тази вечер, много страхотни неща“, каза Нидерайтер. „Имаме шайби дълбоко. Преодоляхме противоположностите и мисля, че това се получи много добре тази вечер.

„Мисля, че това е най-завършената игра, която мисля, че сме играли през цялата година. Мисля, че не им дадохме много в D-зоната и не извадихме шайби, когато трябваше, и направихме отигравания, когато отиграванията бяха там. И искам да кажа, че беше стегната игра на проверка. Те също не се отказаха много и след това ние просто се придържахме към нашия план за игра и направихме много добри неща там.”

Джетс спечелиха осем от последните си девет мача.

Нито една от страните не можа да намери много нападение през по-голямата част от началния период, преди гостите да открият вратата малко повече от две минути преди края.

След разбъркване в лицето, Лоури върна шайбата обратно към Дилън Самбърг в точката. Неговият удар през движението премина през краката на Сергей Бобровски и с шайбата, която седеше в гънката, Нидеррайтер я вкара у дома, за да изведе Джетс напред.

Мигове по-късно Лоури беше изхвърлен при частично откъсване. Въпреки че пропусна мрежата, той беше спънат малко след това от Бобровски, изпращайки Джетс във втория си мач за периода.

Но Флорида получи най-добрата възможност да отбележи секунди преди края на мача период, когато Еету Луостаринен се измъкна сам от леда, въпреки че стреля шайбата встрани, а Уинипег избяга първият с преднина и 8-6 предимство при удари към вратата.

Нито един отбор не намери защитата от мрежата през втория период, но това все още бяха изпълнени със събития 20 минути.

Флорида изстреля първия си шанс за силна игра в мача, преди нещата да се развалят.

С приблизително шест минути за да влезе във втория, Марк Шайфеле беше хванат от високо попадение от Ник Казънс в неутралната зона, което предизвика струпване на тела и компенсиране на непълнолетни на двамата играчи.

Късно в рамката, Самбърг и Матю Ткачук влезе след съдийския сигнал, преди да привлече публика. Те също така получиха съвпадащи непълнолетни лица.

И двамата вратари също бяха заети във втория, тъй като Хелбюйк спря всичките 12 удара, срещу които се изправи през периода, докато Бобровски отклони 11.

Напрегнатата борба в защита продължи и в третия, преди Елерс да вкара един от най-хубавите голове, които ще видите.

Смелият датчанин прибра шайбата точно от собствената си синя линия, преди да започне да се движи на леда. Докато носеше шайбата в зоната на Флорида, той накара Увис Балинскис да изглежда глупаво, като прокара шайбата през краката на защитника на Пантерите, пързаляйки се около него и след това прехвърли шайбата през рамото на Бобровски, за да направи 2-0 при оставащи 8:45 .

С надеждата да се върнат, Пантерите дръпнаха вратаря с над пет минути оставащи и получиха 6-на-4, когато Владислав Наместников беше повикан за нарушение в лице за използване на ръката си, за да спечели равенството .

Но Лоури сложи край на шансовете на Флорида, когато вкара гол с ръка в празната врата при 3:49 до края.

Всичко, което оставаше да се определи, беше дали Хелбюк ще печели първия си шатаут за сезона и той свърши работата.

Победата увеличава поредицата от победи на Уинипег до пет мача и те ще се опитат да станат шест, когато завършат пътуването си от три мача в Нашвил неделя вечер. Отразяването преди играта на 680 CJOB започва в 17:00 часа. като шайбата падна малко след 19:00