Патрик Махоумс играе със спукана каска в странна сцена с Chiefs
New York Post | 2024-01-14 | 08:11:19

Дори шлемът на Патрик Махоумс не издържа на ниските температури на стадион Arrowhead.

Когато Mahomes се измъкна по средата на третата четвърт на играта им с уайлд кард в събота, част от каската му се отчупи след сблъсък със защитника на Dolphins DeShon Elliott близо до крайната зона.

Махоумс прекара следващите две снимки, играейки с една и съща каска, според Асошиейтед прес, въпреки че имаше очевидна дупка от лявата страна - вероятно поради температурата минус 4, в която се движеха двойката отбори, което отбеляза четвъртата най-студения мач в историята на лигата, съобщи АП.

В крайна сметка длъжностните лица го принудиха да вземе друга каска от страничната линия, за да завърши карането – което завърши с нов гол от полето на Харисън Бъткър при победата на Канзас Сити с 26-7 – и да го носи до края на мача.

„Влязох в сбирката и всички ми казаха“, каза Махоумс пред репортери след мача, според The ​​Athletic. „Не излизах от играта. Определено беше за първи път.“

Махомес обаче се натъкна на проблем, когато резервната каска беше „замръзнала“ и той „не можа да я сложи“, каза той пред репортери.

Все пак реферите не принудиха Mahomes да излезе за миг, след като смени каската си или накараха Chiefs да обявят таймаут, което обърка анализатора на правилата на NBC Тери Маколи.

„Смяна на оборудването, спряха часовника. Той наистина трябва да излезе. или взимат тайм-аут“, каза Маколи, след като телевизионният оператор Джейсън Гарет се пошегува, че Маколи е „раздразнен“ от решението.

Също така не е ясно, според Sports Illustrated, дали Mahomes е получил - или защо не е получил - тест за сътресение след удара с Elliott, където и двете каски се удариха една в друга, след като Mahomes се бори да уреди трети и гол .

Махоумс завърши 23 от 41 подавания за 262 ярда и тъчдаун при победата, докато атаката на Чийфс, която се бореше през по-голямата част от редовния сезон, намери ритъм срещу защитата на Делфините и никога не изоставаше.

Ако Билс победят Стийлърс в понеделник, Канзас Сити ще пътува до Бъфало — в първия плейофен мач в кариерата на Махоумс — за дивизионния кръг, но победа на Питсбърг ще осигури мач с тексасците.

Хюстън разби Браунс с 45-14 в другия мач с уайлд-кард на АФК в събота, като Си Джей Страуд хвърли три тъчдауна в своя дебют след сезона.