Патрик Махоумс казва, че треньорът Анди Рийд е „най-добрият за всички времена“
Breaking News | 2024-02-12 | 16:09:20

Трикратният MVP на Super Bowl Патрик Махоумс определи треньора на Канзас Сити Чийфс Анди Рийд за „най-добрия за всички времена“ и се насочва към безпрецедентен трети пореден победа през следващата година.

Махоумс изведе отбора си до победа с 25-22 в Super Bowl LVIII в Лас Вегас, получавайки третия си пръстен, след като хвърли победния тъчдаун на Мекол Хардман младши в продълженията.

След мача той благодари на треньора си, за когото каза, че „знае кога да извика тези игри в точния момент“.

Махомес каза: „Той е един от най-добрите треньори на всички времена, Вярвам, че той е най-добрият треньор на всички времена.

„Знам, че той все още не е имал трофеите, а аз имам много уважение към някои от тези велики треньори, но начинът, по който той успява да управлява всеки отделен отбор, който има, продължава да има успех, независимо къде се намира.

„За мен той изважда най-доброто в аз, защото той ми позволява да бъда аз. Той не се опитва да ме направи някой друг, не мисля, че щях да бъда куотърбекът, какъвто съм, ако нямах треньор Рийд като мой старши треньор. Остават по-малко от две минути, куотърбекът взе играта в свои ръце и поведе отбора си надолу, за да даде шанс на ритника Харисън Бъткър за гол от 29 ярда само шест секунди до края, който той реализира, изпращайки мача до продължения.

28-годишният играч продължи да доминира в големите моменти в продълженията, пускайки топката на четвърти надолу, за да поддържа играта жива и да даде на отбора си набор от нови падания.

По-добре направете място в този рафт с трофеи.