Патриотите се озоваха в още един мач с недостатъчно надути футболни топки
New York Post | 2023-12-21 | 04:22:19

На Патриотите не са чужди изпуснатите футболни топки и споровете, които идват с тях, въпреки че този път изглеждаше, че са от другата страна на нещата.

По време на неделната загуба с 27-17 от Chiefs, страничната линия на Patriots забеляза нещо нередно с футболните топки, определени за ритащата единица на всеки отбор.

Беше открито, че тези топки са били недостатъчно напомпани с 2,5 паунда на квадратен инч (PSI) поради грешка на длъжностните лица, според MassLive.

Бъркотията беше разкрита на полувремето, когато официалните лица откриха, че „K-Balls“ са се регистрирали при 11 PSI вместо между 12,5 и 13,5 PSI, според доклада.

Грешката беше проверена, след като оплаквания от Патриотите накараха съдийския екип да погледне футболните топки.

„Всички седяха на 11 PSI. Прагът обикновено е 13,5“, каза източник пред MassLive. „[Патриотите] казаха на реферите, че са малко ненапомпани или се чувстват така. На полувремето те потвърдиха и очевидно пуснаха въздух в тях.”

Има шест нови футболни топки, които се отварят в съблекалнята на съдиите два часа и 45 минути преди мача, специално предназначени за ритане и се предполага, че се претеглят от длъжностните лица преди началото, според MassLive.

Проблемът за първи път стана забележим от Патс, според доклада, по време на началния удар, когато ритникът на Чийфс Харисън Бъткър достигна само линията от три ярда при началната си обувка надолу по терена.

Това се открояваше, защото 87,1 процента от началните удари на Бъткър бяха отишли ​​за тъчбекове този сезон и над 70 процента за цялата му кариера.

Кикърът на Бъткър и Пейтриътс Чад Райланд и двамата пропуснаха със сравнително къси удари — съответно 39 и 41 ярда — и при удари гръб към гръб през първата четвърт.

Бъткър, който пропусна широко отдясно, по-специално не беше пропускал през целия сезон до този удар и беше ударил 78 от предишните си 79 ритника от 40 ярда или по-малко, според CBS Sports.

„О, боже мой, еднорог“, каза мъжът от Fox play-by-play в предаването в шок след пропуска на играча на Chiefs.

Райланд, новобранец, имаше проблеми на моменти тази година и направи 13 от 20 опита за гол от игра.

Съобщава се също, че Патриотите са забелязали, че ударите са имали по-ниски времена на прекъсване от нормалното и според NESN играчът от Нова Англия Брайс Барингър е бил „видимо разстроен“ в съблекалнята след загубата.

„Не знам в кой момент е пропуснато“, каза източник пред MassLive. „Не мисля, че те изтичаха. Това беше ситуация и тя се смекчи през второто полувреме.”

И двата отбора бяха перфектни при удари и опити за точка след второто полувреме, след като топките бяха правилно надути, според MassLive.

Нова Англия, разбира се, беше замесена в един от най-известните скандали на NFL през сезон 2014-15, когато беше открито, че футболните топки са били недостатъчно надути през първото полувреме на победата им над Colts в мача за шампионата на AFC.

Разследване на NFL по въпроса в крайна сметка доведе до отстраняването на Том Брейди за четири мача и отборът загуби два избора на проект.

Пейтриотите спечелиха Super Bowl през този сезон, въпреки че тази година те са с резултат 3-11 и вероятно биха могли да изберат най-добрия избор в Драфта на НФЛ през 2024 г., тъй като се носят слухове за възможността това да е финалът на главния треньор Бил Беличик сезон с клуба.