Пеп Гуардиола отказва да обсъди срива на Кайл Уокър и Нийл Маупай при победата на Сити
Breaking News | 2024-02-06 | 13:25:33

Пеп Гуардиола отказа да обсъди гневен срив между Кайл Уокър и Нийл Маупай от Брентфорд след победата на Манчестър Сити с 3-1 в западен Лондон.

Английският защитник избухна от нещо, което Маупай му каза в заключителните етапи и трябваше да бъде успокоен от мениджъра си.

Капитанът на Сити Уокър беше подложен на подигравки относно неговия личен живот от феновете на домакините през целия мач.

Гуардиола имаше дълъг разговор с френския нападател Маупай след последния съдийски сигнал, но когато го разпитаха за инцидента след това, Гуардиола просто отсече: „Следващият въпрос!“

Гуардиола беше по-щастлив да говори за героя с хеттрика Фил Фодън след победата в западен Лондон, която, заедно с победата на Арсенал над Ливърпул в неделя, остави Сити две точки зад Червените с мач по-малко.

Брентфорд беше единственият отбор, който победи Сити у дома и навън през миналия сезон, а „три-пейт“ наблюдаваше, когато Маупай ги изстреля в преднина.

Но Фодън най-накрая победи вдъхновения страж на пчелите Марк Флекен, за да изведе Сити на ниво преди почивката.

Английският полузащитник ги изведе с глава в предни позиции в началото на второто полувреме от центриране на Кевин Де Бройне и след това завърши стилен требъл, който да остави съдбата на посетителите за титлата в собствените им ръце.