Пеп Гуардиола публикува актуална информация за контузията на Ерлинг Хааланд с обнадеждаваща дата за завръщане в Манчестър Сити
Снимка: mirror.co.uk
The Mirror | 2023-12-11 | 13:47:03

Пеп Гуардиола увери феновете на Манчестър Сити, че прекъсването на контузията на Ерлинг Хааланд няма да е дългосрочно след горещото каране на Kenilworth Road.

‌Халанд, който бе титуляр във всеки предишен мач от Висшата лига този сезон, изпусна първата победа на Сити от пет мача с контузия на стъпалото, но Гуардиола настоя: „Това е просто стрес. Той не беше готов за този мач, не мисля, че ще бъде готов за Кристъл Палас.

‌„Моля, не питайте дали кракът му е счупен. Това е стрес, просто стрес.‌ Надяваме се, че може да бъде готов за (Световното клубно първенство в) Саудитска Арабия. Той почти не можеше да ходи правилно след мача във Вила.

‌„Той каза в деня преди мача, че се чувства много, много по-добре и не е имал болка - затова лекарят каза, че трябва да се преглеждаме седмица по седмица или ден по ден. Ще видим, може би Кристъл Палас, не знам.“

Сити се отказаха от нормалните уговорки за пътуване, като летяха до Лутън в деня на мача вместо обичайното си спиране за нощувка. Но Гуардиола се наслаждаваше на ритъма на еднодневните екскурзии, казвайки: „Обичам го. Бих го правил всеки ден! Не обичам да съм по хотели, предпочитам да спя вкъщи. Перфектно е и знаех, че ще се състезаваме добре.

„Пристигнахме и играчите не мислят. Срещата беше точно три минути от стандартните положения, 45 секунди беше моята среща. Дойдохме тук без пространство или време и разбира се, играчите избягаха.”

‌Сити изоставаха с 1-0 на почивката, но голове на Бернардо Силва и Джак Грийлиш в рамките на две минути сломиха съпротивата на Лутън. Гуардиола добави: „Казах им: „Какво ще правим, да се самосъжаляваме? Това е футбол, това е живот. Случвало се е“.

КАЖЕТЕ МНЕНИЕТО ВИ: Къде ще завърши Ман Сити в таблицата този сезон? Кажете ни вашите мисли в коментарите по-долу.

„Ако вкарат втори, ще се оплакваме ли отново и ще казваме, че нямаме късмет? Трябва да изискваме повече от себе си. Големите отбори, като този отбор, трябва да намерят начин в тези ситуации.

‌„Не ми харесва да гледам играчите, когато печелим 18 поредни мача с 4-0. Това не определя кои сме всъщност. Бяхме четири мача без победа, губехме с 1-0 на един труден стадион, където пуснаха трима нападатели с дълги топки в края.

‌„Не е лесно срещу това и ни трябваше голът на Бернардо за вкара топката в мрежата. Джак през първото полувреме трябваше да стреля при първото си докосване, но не го направи. През второто полувреме той го направи.“

‌Босът на Лутън Роб Едуардс, чиито борци за изпадане бяха ужилени в последните секунди срещу Арсенал четири дни по-рано, призна: „Нещото, което ме държи буден през нощта, е представянето на отбора е повече от резултатите.

„Ако продължим да се представяме така, можем да постигнем нещо наистина специално тази година. Може би започваме да променяме разказа за този клуб, но най-важното е, че се нуждаем от точки.“

Присъединете се към новата ни WhatsApp общност! Кликнете, за да получите дневната си доза съдържание на Mirror Football. Ние също така предлагаме на нашите членове на общността специални оферти, промоции и реклами от нас и нашите партньори. Ако не харесвате нашата общност, можете да проверите по всяко време. Ако сте любопитни, можете да прочетете нашия

Източник: mirror.co.uk