Перфектно начало за Оливър Гласнър, докато Кристъл Палас изпраща Бърнли
Breaking News | 2024-02-24 | 21:33:04

Първият мач на Оливър Гласнър начело на Кристъл Палас завърши с огромна победа с 3-0 над Бърнли с 10 играчи на Селхърст Парк.

Домакините, застрашени от изпадане, започнаха блестящо и бяха начело през по-голямата част от първото полувреме, но остана без гол след почивката въпреки изгонването на Джош Браунхил в 38-ата минута.

Крис Ричардс наруши безизходицата с първия си гол във Висшата лига, удар с глава в 68-ата минута, преди Джордан Аю да удвои предимството на "орлите" четири минути по-късно, а точният удар на Жан-Филип Матета направи мача безопасен.

Бърнли имаше късна утеха отпадна, още един удар върху разочароващия край на един следобед, в който Палас се отдалечи с осем точки от зоната на изпадащите.

Гласнър, посрещнат с горещи овации, когато беше представен на публиката, имаше посочи непроменен състав от равенството 1-1 на Eagles с Everton и използва същата схема 3-4-2-1.

Австриецът беше говорил за своите голмайсторски амбиции за отбор на Eagles който, с 28 от 26 мача, отбеляза в началото само повече от долния Шефилд Юнайтед, 17-ия поставен Тофис и съботните съперници.

Гостите започнаха с грешка, която можеше да бъде скъпа, когато пасът на Чарли Тейлър обратно към неговия вратар напълно се измъкна от Джеймс Трафорд и излезе в корнер на Палас в рамките на две минути.

Гласнър щеше да бъде окуражен от борбеното начало на домакините, които имаха няколко чисти положения но постоянно се озоваваха в предния крак, като гостите виждаха малко от топката до кратко заклинание около 20-ата минута.

Оттогава всичко беше Палас, Одсон Едуар първи видя шанс, отхвърлен от Лоренц Асиньон, след това Трафорд се справя добре, за да блокира удара на Йоахим Андерсен от близка дистанция чрез море от тела от произтичащия корнер и по-късно отива на земята, за да попречи на Едуард да кимне при центриране на Адам Уортън покрай гредата с опънато спасяване.

Бърнли падна до 10 души, когато слабият пас на Трафорд позволи на Джеферсън Лерма да се хвърли, а намиращият се под напрежение Браунхил отговори, като повлече халфа на Палас за гърба на фланелката му, спечелвайки мигновено червено от рефера Луис Смит.

Компани незабавно замени Зеки Амдуни с Джош Кълън, преди Едуард да прескочи горната част на напречната греда с пряк свободен удар и въпреки че Палас до голяма степен запази контрола си, щеше да бъде разочарован, надпреварата остана безизходица на почивката.

Беше подобна история в началото на второто полувреме, като домакините изглеждаха по-склонни да преодолеят задънената улица, но насочиха усилията си малко извън целта, докато Давид Датро Фофана кимна рядък шанс за Бърнли.

Гласнър направи своето. първи смени, размяна на Уортън с Науиру Ахамада и замяна на Едуард с Матеус Франка,  неговият отбор взе заслужена преднина две минути по-късно, когато Ричардс кимна центриране на Аю в долния ъгъл.

Франка вкара първата си асистенция на Палас след кратка пауза, пускане на добър пас за Айю, за да се завърти към далечната греда в 72-ата минута, като голът остана след проверка на VAR.

VAR беше консултиран за втори път, след като резервата на Бърнли Витиньо си навлече проблеми почти веднага след въвеждането си в 75-ата минута, събори Франка в наказателното поле от 18 ярда.

Дузпата остана след проверката и Матета услужливо реализира, изпращайки Трафорд в грешната посока в 79-ата минута.

Палас бяха допуснали повече голове през последните 15 минути от всеки друг отбор в дивизията и почти изглеждаха, че са добавили към злополучната статистика, когато Фофана кимна покрай Сам Джонстоун в 88-ата минута.

Смит беше извикан пред монитора и поради засада при изграждането на домакините беше възстановено чистото положение – което те запазиха дори след изиграването на повече от 13 минути добавено време.