Перфети блести, докато Джетс прекъсват серия от шест загуби с 4-3 победа над Кингс
Снимка: globalnews.ca
Global News | 2024-04-02 | 05:49:19

В една нощ, в която Уинипег Джетс прекъсват серия от шест загуби, един от техните млади нападатели се измъква от нещастна спад в същото време.

Коул Перфети вкара два гола, включително победния в мача при 6:55 до края в третия период, и добави асистенция, когато Джетс постигнаха победа с 4-3 над Лос Анджелис в понеделник вечер в Canada Life Centre.

След страхотно начало на сезона, Perfetti имаше нещастна 2024 календарна година и в крайна сметка беше здрава драскотина няколко пъти през месец март.

Извънредни новини от Канада и целия свят, изпратени на вашия имейл, както се случва.

Но тъй като Тайлър Тофоли пропусна мача поради заболяване, Перфети беше включен в състава и се възползва максимално от възможността си.

В понеделник той отбеляза само един гол в последните си 26 мача, но удвоиха този сбор само за 60 минути.

В двубой, Джетс се бориха с дефицити от 2-1 и 3-2, за да намерят начин да спечелят.

Шон Монахан и Джош Мориси също вкараха за Джетс, докато Кайл Конър записа три асистенции.

Лоран Бросоа направи 25 спасявания в мрежата за Уинипег, за да вземе 13-ата си победа за сезона.

Победата беше и 45-та за Уинипег за сезона, четвъртият път, в който те достигат тази граница от завръщането си в града през 2011-12 г.

С победата Джетс се върнаха с четири точки назад на Avalanche за второ място в Централната дивизия.

Джетс са следващите в действие в четвъртък вечер, когато приключват домакинството си от пет мача срещу Калгари Флеймс. Шоуто преди играта ще започне на 680 CJOB в 17:00 часа. като шайбата падна малко след 19:00

Източник: globalnews.ca