Perfetti, Hellebuyck блестят, когато Уинипег Джетс победи Кълъмбъс с 5-0 за 7-ма поредна победа
Global News | 2024-01-10 | 05:35:05

Уинипег Джетс не може да бъде спрян.

Отборът номер едно в класирането на НХЛ гарантира, че ще остане там във вторник вечерта с победа с 5-0 над Кълъмбъс, която удължава тяхната серия от победи до седем мача, отговаряйки на рекорд на франчайз, поставен през 2017 г.

Това също така удължава тяхната серия от точки до 13 и бележи 30-ия пореден мач, в който те Допуснаха три или по-малко гола.

Домакините загубиха малко време, за да се намерят, откривайки резултата само 3:12 в мача.

След обрат в Уинипег В края Марк Шайфеле хвърли шайбата на Николай Елерс, докато четири Джета се пързаляха по леда. Елерс привлече множество защитници в зоната на Колумб, преди да го плъзне към Брендън Дилън, който се опита да удари Шайфеле с пас от задна врата, но той се отклони от стика на Ерик Гудбрансон и покрай Даниил Тарасов.

В играта Шайфеле получи 400-та асистенция в кариерата си в НХЛ.

Вземете последните национални новини. Изпраща се на вашия имейл, всеки ден.

Кълъмбъс се опита да отвърне, като надигра Джетс с 9-6 като цяло през първите 20 минути, но Уинипег пренесе преднината от 1-0 във втория период.

Точно след средната точка на второ, Джетс удвоиха преднината си, когато двама от най-младите им играчи  се свързаха.

След дълга смяна в края на Кълъмбъс, Дилън Самбърг плъзна шайбата под голлинията и докато кръжеше под мрежата, две Защитниците на Сините якета тръгнаха към него, освобождавайки Коул Перфети отпред. Самберг плъзна къс пас към Перфети, който го зарови, за да направи 2-0 при 10:50.

Джетс продължиха да го изсипват, като направиха 3-0 няколко минути по-късно. Адам Лоури пренесе шайбата в зоната на Кълъмбъс, изчака, след което изпрати шайбата към Джош Мориси, който се нахвърли в нея и нанесе перфектен удар от горния рафт покрай Тарасов при 14:03.

Уинипег пое това. поведоха в третия, въпреки че бяха аутшот с 16-14 през 40 минути, и те увеличиха преднината си в началото на периода, когато Perfetti стигна до разхлабена шайба и я покри при 3:34, първият път, когато Perfetti имаше многократно мач с гол на ниво НХЛ.

Имаше страшен момент за Джетс малко повече от шест минути след третата, когато точков изстрел на Мориси се отклони от защитник и в главата на Шайфеле. Шайфеле падна незабавно и се хвана за дясното ухо, преди да се пързаля от леда, превивайки се от дискомфорт.

Джетс направиха 5-0 в силовата игра при 9:29, когато Габриел Виларди вкара у дома отскок от упор. Перфети спечели асистенция в играта за третата си точка за вечерта.

Докато секундите отмерваха часовника и феновете ги вълнуваха, всичко, което оставаше да се определи, беше дали Конър Хелебюк може да спечели втория си шатаут на сезона и той направи няколко късни спасявания, за да гарантира гъшето яйце, отклонявайки 29 изстрела, когато Шайфеле се върна на леда след последния сигнал, за да поздрави своя вратар.

Уинипег ще се опита да постави рекорд за франчайз с осма поредна победа, когато са домакини на Чикаго Блекхоукс без Конър Бедард в четвъртък вечер. Екшънът започва малко след 19 часа. с отразяване преди мача на 680 CJOB от 17:00 ч.