Пиърс Морган отправя сквернословие към дуото на Арсенал след объркване в Ливърпул
Снимка: mirror.co.uk
The Mirror | 2024-02-04 | 21:34:04

Знаменитост фен на Арсенал Пиърс Морган насочи сквернословие към Уилям Салиба и Дейвид Рая, след като объркване между дуото позволи на Ливърпул да изравни срещу своята страна.

Артилеристите излязоха с гол напред в сблъсъка си с Червените на върха на таблицата, благодарение на ранния удар на Букайо Сака. Но когато мачът навлезе в третата минута от добавеното време на първото полувреме, странно объркване в защитата позволи на гостите да се върнат на ниво.

Дълга топка беше изпратена напред от Ливърпул, със Салиба опитвайки се да го предпази от Луис Диас и в ръцете на Рая. Но стражът на топчиите се поколеба да излезе от линията си, позволявайки на Диас да мушне топката обратно в полето от шест ярда.

Докато Габриел тичаше назад, за да се защити, топката хвана ръката му и беше изпратена да се търкулне в мрежата. Този гол изсмука живота на Арсенал, който отне известно време да се възстанови през втората част.

Инцидентът също накара Морган да се ядоса, като операторът нахвърли Салиба и Рая. Той написа в Туитър: „Най-доброто първо полувреме, което Арсенал е играл през целия сезон, до онези глупави последни секунди. Какво, по дяволите, правеха Салиба и Рая?“

Голът също предизвика объркване от страна на дежурните експерти за Sky Sports. Легендарният бивш капитан на Манчестър Юнайтед Рой Кийн приветства Диас за работата му да се възползва от колебанието на Рая.

„Е, това е постоянство повече от всичко друго, малко късмет също. Мисля, че биха очаквали да отидат на полувремето с 1-0 загуба, но това е огромен бонус за тях, “ каза Кийн пред Sky Sports.

КАЖЕТЕ МНЕНИЕТО СИ! Кой беше вашият играч на мача, когато Арсенал победи Ливърпул? Коментирайте по-долу.

„Заслужават ли го? Абсолютно не, но Арсенал се забърква в каша и това е шокиращо от тях отзад. Те трябва да се справят по-добре в защита, трябва да се справят по-добре и около вратаря ."

Бившият съотборник на Кийн и наследник като капитан на Юнайтед Гари Невил също съчувства на Арсенал. Той осъди "неприятното разиграване" между Салиба и Рая, което доведе до изравняването на Ливърпул.

Той каза: „Дили се забавлява между Салиба и Рая, Грейвенбърч играе с топка отгоре, Салиба предпазва Диас, чакайки Рая да излезе за топката, но той се колебае. Диас я връща обратно на ръката на Габриел и той я завлича в собствената си мрежа - това е невероятно."

Арсенал успя да се възстанови от този ужасен удар, като Габриел Мартинели и Леандро Тросар отбелязаха, за да им донесат решаваща победа. Резултатът остави Морган много по-щастлив, тъй като той написа в Туитър: „Каква игра.. какво представяне.. каква победа… брилянтни неща Арсенал.“

Артилеристите вече са само на две точки зад Ливърпул в битката за титлата във Висшата лига. Морган щеше да се радва да види отбора на Микел Артета да намали разликата с червените, особено след като техният гол го ядоса толкова много.

Присъединете се към новата ни WhatsApp общност! Щракнете върху тази връзка, за да получите дневната си доза съдържание на Mirror Football. Ние също така предлагаме на нашите членове на общността специални оферти, промоции и реклами от нас и нашите партньори. Ако не харесвате нашата общност, можете да проверите по всяко време. Ако сте любопитни, можете да прочетете нашия

Източник: mirror.co.uk