Плейофи на НБА: Първите поставени Бостън Селтикс, Окахома Тъндър печелят началните мачове
Снимка: aljazeera.com
Aljazeera News | 2024-05-08 | 09:11:34

Представените Бостън Селтикс и Оклахома Сити Тъндър постигнаха убедителни победи в своите първи плейофни серии на НБА.

Най-добрите поставени в Източната конференция Бостън постигнаха успех със 120-95 победа срещу четвъртия поставен Кливланд Кавалиърс в TD Garden във вторник.

Оклахома Сити, междувременно, бяха накарани да работят повече от Лука Дончич и Далас Маверикс, преди най-накрая да се измъкнат, за да подпечатат победа със 117-95 в първата си полуфинална серия от Западната конференция.

В Бостън Джейлън Браун вкара 32 точки, докато Дерик Уайт добави 25, включително седем тройки, в категорична победа за Селтикс, които преследват рекордна 18-та титла в НБА.

Бостън контролираше напълно през по-голямата част от мача, държейки двуцифрен аванс през второто полувреме, за да затвори категорична победа в TD Garden.

Звездата на Бостън Джейсън Тейтъм добави 18 точки, но имаше стрелба извън вечерта, правейки само 7 от 19 от игра.

Донован Мичъл поведе в резултата за Кливланд с 33 точки, като Евън Мобли добави 17 и Дариус Гарланд 14.

Браун каза, че защитата на Селтикс е поставила основата за победата.

„Започва със защитата, искахме да зададем тона на защитата и ги задържахме под 100 (точки)“, каза Браун пред телевизия TNT.

"Но ние чувстваме, че имаме отговор за всичко, така че просто играем играта по правилния начин и виждаме какво искат да ни отнемат, а след това играем."

Вторият мач от серията се играе в Бостън в четвъртък.