Плейофите на НБА: Бъкс и 76-ърс побеждават, за да останат живи, Кавс повеждат пред Меджик
Снимка: aljazeera.com
Aljazeera News | 2024-05-01 | 10:01:33

Тайрийс Макси вкара 46 точки, а Кели Оубре-младши записа тайбрек в продълженията, докато гостуващите Филаделфия 76-ърс избегнаха елиминацията с победа със 112-106 над Ню Йорк Никс в мач 5 от серията им от първия кръг на плейофите.

Мач 6 от сериите на Източната конференция е в четвъртък във Филаделфия и ако 76ers успеят да останат живи, отборите ще изиграят седми мач в събота в Ню Йорк. Джалън Брънсън поведе Никс с 40 точки.

Никс ​​бяха на 28,9 секунди от затварянето на серията във вторник вечерта, след като ударът на Майлс Макбрайд с 14 фута им донесе 96-90. След таймаут Макси, който отбеляза висок брой точки в плейофа в кариерата си, реализира игра от четири точки с 25,4 секунди до края на редовното време. След като Джош Харт от Ню Йорк раздели два наказателни удара, Макси зарови 35-футова трея с оставащи 8,5 секунди за равенство на 97.

Maxey направи 17 от общо 30 удара и вкара седем тройки за Sixers, които оцеляха, че Joel Embiid куцаше през целия мач. Ембийд добави 19 точки, 16 борби и 10 асистенции, след като пропусна сутрешната дупка заради мигрена.

Бъкс 115, Пейсърс 92

Крис Мидълтън и Боби Портис вкараха по 29 точки и изпълненият с контузии Милуоки остана жив с победа над гостуващия Индиана в мач 5 от плейофната серия от първия кръг на Източната конференция.

Бъкс контролираха състезанието, въпреки че Янис Адетокумбо (теле) и Дамян Лилард (Ахил) отсъстваха. Адетокумбо пропусна цялата серия, а Лилард изпусна последните два мача.

Тайрис Халибъртън вкара 16 точки, а Майлс Търнър добави 13 за Пейсърс. Милуоки надигра Индиана с 64-36 през двете средни четвъртини, за да поеме контрола. Бъкс дръпнаха в рамките на 3-2 в серията.

„Казах на нашите треньори, че идваме да играем и да спечелим тази вечер“, каза треньорът на Милуоки Док Ривърс след мача.

„Това не беше екип, който преминаваше през упътването, мислейки, че това е всичко. Това беше отбор, който си мислеше, че може да спечели, и го показа.”

Кавалиърс 104, Меджик 103

Евън Мобли блокира опита за изоставяне на Франц Вагнер с оставащи 5,1 секунди през четвъртата четвърт, помагайки на домакина Кливланд да спечели победа над Орландо в мач 5 от плейофната серия от първия кръг на Източната конференция.

Донован Мичъл от Кливланд избухна с 28 точки, а Дариус Гарланд вкара 17 от своите 23 точки през първата четвърт. Мобли събра 14 точки и 13 борби.

Паоло Банчеро от Орландо записа 39 точки и осем борби, след като беше ограничен до само девет точки при 4-14 стрелби от пода в мач 4.

Източник: aljazeera.com