Победителят на Бо Хорват отмъкна страхотна победа за OT за Islanders в дебюта на Патрик Рой
New York Post | 2024-01-22 | 05:44:03

Веднъж зеленото беше грешният цвят за обличане на Деня на Св. Патрик.

В дебюта на Патрик Рой зад резервната скамейка островитяните прекъснаха поредица от четири загуби пред собствената си публика, побеждавайки звездите с 3-2 в продълженията срещу победителя в играта на Бо Хорват.

Бяха далеч от перфектните 60 минути – много от същите проблеми, които измъчваха островите през цялата година, все още бяха много очевидни, с ужасен втори период, който накара тълпата, която бе скандирала името на Рой, да млъкне в първата минута на мача.

До края на третата част обаче Островите върнаха феновете си в ъгъла.

С победата Айлс се върнаха на четвърто място в дивизия Метрополитън, надминавайки Кепитълс и Дяволс.

Нов треньор, нов живот, нов сезон.

Изгубени с 2-1 в третата и без почти достатъчно енергия в изграждането, островитяните най-накрая се справиха с форчек и постигнаха резултат.

След като Кайл Палмиери спечели шайбата, Хъдсън Фашинг отклони удара на Ноа Добсън от точката, изравнявайки играта при 5:23 на периода.

Това послужи не само за вдъхване на живот в сградата, но и в екипа.

Достатъчно, за да вкара мача в продължение. И достатъчно, за да спечели в продълженията, като Хорват преодоля Скот Уеджууд с бекхенд, за да започне ерата на Рой правилно.

Началото на мача, ако не друго, приличаше много на петъчната загуба в Чикаго.

Айлъндърс изкашляха купчина ранни положения и пропиляха по-голямата част от времето за притежание на топката, но отбелязаха при първия си удар за вечерта, когато Александър Романов победи Уеджууд от удара.

И ако това беше лошо, второто беше още по-лошо, тъй като проблемите с отбранителната зона, които измъчваха островитяните при Лейн Ламбърт, се върнаха на мода.

Докато Островите водеха с 1-0, Жулиен Готие излезе от позиция, за да позволи на Джейсън Робъртсън да маневрира с шайбата между краката му и да я захлупи от долната позиция, изравнявайки мача при 11:35.

По-малко от пет минути по-късно Нилс Лундквист даде преднина на звездите с удар от дясната точка, който премина през подложките на Иля Сорокин.

Това беше голяма непредизвикана грешка за вратаря, но такава, която дойде по време на мач, в който островитяните многократно го бяха молили да ги спаси.

Две точки не помрачават факта, че Рой има своята работа.

След като говори сутринта за това колко зле са оценени островитяните в анализите, свързани с времето за притежание на топката, нуждата от коригиране на пробивите на отбора и желанието да се съсредоточи върху защитата, Рой видя как новият му отбор прекарва твърде много от мача без шайба, брейк излязоха зле и продължиха да слагат твърде много на плещите на Сорокин благодарение на структурата на отбранителната зона, която все още липсваше.

Това са проблеми, които няма да бъдат отстранени за една нощ.

А липсата на енергия през първите 40 минути под ръководството на нов треньор се смята за доста тревожна сама по себе си.

През голяма част от нощта най-енергичният човек беше самият Рой.

Дори зад резервната скамейка той се превърна в собствено шоу — крачеше, викаше, пляскаше, правеше 10 000 стъпки на 20 фута дължина.

Но победата си е победа и победата за завръщане под новия шеф се чувства доста добре за отбор, който имаше нужда от нещо, за което да се радва.

До края на вечерта островитяните получиха това.