Победителят от OT на Хаймън издигна Ойлърс над Уинипег Джетс 4-3
Global News | 2024-03-27 | 04:56:20

Уинипег Джетс не можаха да завършат завръщането във вторник вечер, като се възстановиха от дефицит от 3-1 в третия, преди да паднат от Едмънтън Ойлърс с 4-3 в продълженията.

Уинипег излезе летящ от вратата, генерирайки редица солидни положения за гол, но не можаха да победят Стюарт Скинър. Джетс също имаха силна игра малко повече от четири минути в мача, но не можаха да реализират.

Шон Монахан имаше най-близкото решение за периода, когато ударът му от прореза срещна гредата и гредата, но не Не влезе, тъй като резултатът остана равен на нула след 20 минути, като Уинипег надигра Ойлърс с 13-10.

Уинипег излезе от безизходицата 4:43 във втория период. Ударът на Кайл Конър към вратата беше отразен по пътя от Адам Лоури и след като Скинър ритна шайбата право към стика на Мейсън Апълтън, крилото не направи грешка за своя 14-ти за сезона.

Едмънтън натисна силно за изравнителният гол с Ивендър Кейн, бившият Джет, който все още е освиркван в Уинипег, като се откъсна във втория, но беше обърнат встрани от Конър Хелбюк, който също спря опит за отскок.

Но моменти след като Нино Нидерайтер почти направи 2-0 за Уинипег, Ойлърс излязоха на таблото.

Конър Макдейвид вкара шайбата в края на Уинипег и привлече много внимание, докато подаде шайбата на Уорън Фьогеле. След това той намери Леон Драйзайтл да пресича слота и победи Хелбуйк, за да изравни резултата при 11:46.

Извънредни новини от Канада и целия свят, изпратени на вашия имейл, както се случва.

По-малко от две минути по-късно Едмънтън взе първата си преднина за вечерта благодарение на малко вероятен източник. С няколко уморени Джетс, останали на леда, Матиас Екхолм вкара шайбата в края на Уинипег и я прати на Конър Браун в слота. След това той използва Дилън ДеМело като параван, докато изтръгна един високо над ръкавицата на Хелбюйк, за да направи 2-1 с едва третия си гол за сезона.

Уинипег получи страхотен шанс да изравни дори по-малко от минута по-късно, когато Браун беше повикан за мощен двоен минор, но Джетс не получиха удар към вратата по време на цялата четириминутна силова игра, предизвиквайки освирквания от разпродадената публика.

С една минута преди края на периода, Джетс бяха призовани да имат твърде много хора на леда, изпращайки мощната силова игра на Ойлърс на леда. Те не отбелязаха преди да прозвучи клаксонът за край на периода, но това беше период, доминиран от гостите, тъй като те надиграха Джетс със 17-4 и напълно контролираха мача след гола на Апълтън.

След като Джетс убиха остатъка от тази дузпа за започване на третата, двете страни играха малко хокей четири срещу четири, преди Николай Елерс да бъде оценен с двоен минор за високо хващане.

Едмънтън губи малко време, за да спечели възможност. Макдейвид пренесе шайбата покрай стената в края на Джетс и изпрати перфектен пас от задна врата към Райън Нугент-Хопкинс, който я насочи, за да направи 3-1.

Уинипег уби останалите дузпа и започна да се отдръпва с развълнуван Елерс, който хвърляше тежестта си наоколо, нанасяйки няколко големи попадения, докато Джетс притискаха Едмънтън в собствения си край. Миг по-късно Брендън Дилън взриви един от точката, която победи скрит Скинър, за да направи 3-2 при оставащи 10:21.

Точно една минута по-късно мачът беше равен, когато Монахан пренасочи удар на Елерс Скинър, за да изпрати сградата в лудост.

При оставащи 2:06 часа Нюджънт-Хопкинс получи малко наказание за високо удар, като служителите вярваха, че той е хванал Лоури високо. Повторенията показаха, че всъщност стикът на ДеМело е хванал неговия капитан, давайки основателна причина на Едмънтън да се ядоса на пейката. Въпреки това обаждането даде шанс на силовата игра на Уинипег да се изкупи, но те не успяха да реализират, изпращайки мача до продължения.

След като Конър даде шайбата в края на Едмънтън, Нюджънт-Хопкинс върнаха шайбата обратно другия начин. Току-що от резервната скамейка, Зак Хаймън пое пас от Нюджънт-Хопкинс и удари силно към мрежата. Неговият първоначален удар беше спрян, но той се заби в отскочилото за своя 51-ви удар за сезона и победа в мача.

Хелбуйк беше обременен със загубата, въпреки че направи 38 спасявания, докато Скинър отклони 22 удара за победа.

p>

Джетс ще се опитат да преодолеят загубата си в четвъртък вечер, когато са домакини на Вегас Голдън Найтс.