Поглед отблизо към горещата поредица на световния номер едно Скоти Шефлър
Breaking News | 2024-04-23 | 14:18:49

Скоти Шефлър спечели четвъртата си победа в пет събития в понеделник, когато забавеното от времето RBC Heritage приключи в Хилтън Хед.

Това включва втора Мастърс титла и видя световния номер едно да увеличи значителната си преднина пред Рори Макилрой на върха на класацията.

Тук информационната агенция PA разглежда някои от фактите и цифрите около Шефлър серия и как се сравняват с предишни бягания.

Какво прави серия на Шефлър толкова впечатляваща?

Спечелване на всяко събитие на PGA Обиколката е трудна, но Scheffler спечели две от най-големите в Arnold Palmer Invitational and Players Championship, голям шампионат в Augusta National и RBC Heritage, който се похвали с по-силно от обикновено поле, след като беше издигнат до Signature Event този сезон. Победата при Соуграс направи Шефлър първият играч, който някога е печелил последователни титли за играчи. Единственият му „провал“ беше равенство за второто място в Хюстън Оупън.

Правило ли се е това преди?

Доминиране. pic.twitter.com/kp7V151O0r

— PGA TOUR (@PGATOUR) 22 април 2024 г.

Шефлър е първият играч, спечелил четири пъти в пет старта на PGA Tour след Тайгър Уудс, който направи това в края на 2007 г. и отново в началото на 2008 г. Той е и третият играч за последните 30 години – след Уудс и Виджай Сингх (2004 г.) – да спечелите или да завършите подгласник в пет последователни старта на PGA Tour.

Тъй като много играчи си вземат почивка след спечелване на мейджър, Scheffler е и първият, спечелил PGA Tour събитие седмицата след заявката зелено сако след Бернхард Лангер през 1985 г.

Колко е спечелил Шефлер?

Шефлер е натрупал средно £ 3,17 милиона за всяка от четирите му победи и „само“ 448 000 паунда за равенството му с пет посоки за второто място след Стефан Джегер в Houston Open. Общата сума от £13,14 милиона би поставила Шефлър на 145-то място в списъка с печалби в кариерата на PGA Tour и той се доближава до рекорда за един сезон от £17 милиона, който постави миналата година. За сравнение, Уудс спечели девет пъти на PGA Tour през 2000 г., включително три големи титли, и никога не завърши по-лошо от 23-ти в 20 старта. Неговият награден фонд възлиза на общо £7,4 милиона.

Световното класиране отразява ли доминацията на Шефлър?

Седмица 16, 15 април – 21 април 2024 г., Промяна на ранга на победителите.

Общо 1253 играчи се състезаваха в 10 допустими турнира на OWGR, ето победителите и техните позиции в класирането. Средната възраст на победителите е 30 години.#OWGR#OfficialWorldGolfRankingpic.twitter.com/Yd1vTc1D0c

— OWGR (@OWGRltd) 23 април 2024 г.

С една дума, да. Преди Genesis Invitational в средата на февруари, Рори Макилрой можеше да стане световен номер едно, като спечели на Ривиера, а Шефлър завърши трети или по-лошо.

Сега Шефлър има повече от два пъти повече от общите и средни точки на Макилрой , докато средната разлика в точките между първите двама (7,6493) е по-голяма от тази между Макилрой и играчите, равни на 4123-то място в класирането.

Така че Шефлър е най-доминиращият играч в световния голф?