Погледнете отблизо защитния рекорд на Манчестър Юнайтед срещу най-яростните съперници през този сезон
Breaking News | 2024-04-08 | 14:59:33

Манчестър Юнайтед допусна 28 удара за втория пореден мач от Висшата лига, след като завърши наравно 2-2 с Ливърпул в неделя, повтаряйки срещата през декември, която по някакъв начин завърши без гол.

Тук разглеждаме дефанзивния рекорд на Юнайтед, като се фокусираме върху сблъсъците срещу най-яростните им съперници.

Ливърпул има отправи 62 удара към вратата на Юнайтед в първенството през този сезон, но превърна това в само два гола и две точки, тъй като защитата на Ерик тен Хаг продължава да се противопоставя на статистическата вероятност.

Отборът на Юрген Клоп доминира в срещата на Анфийлд през декември с 34 удара до шест на Юнайтед, но успя да вкара само осем гола. Андре Онана спаси добре от Върджил Ван Дайк, Мохамед Салах и Луис Диас, но може би най-добрият шанс на домакините падна на известния защитник без гол Джо Гомес в заключителните етапи.

Неделя донесе почти повторение на това представяне , Ливърпул с 28 удара срещу девет на Юнайтед. Отново обаче само седем бяха точните за общо 15 от 62 в двата мача, отбелязвайки само два пъти, като един от тях беше дузпа на Салах.

Добавете още 25 опита на Ливърпул в последните Равенство за ФА Къп на Олд Трафорд – също равенство 2-2 за 90 минути преди Юнайтед да спечели с 4-3 след продълженията – и Ливърпул отправи 87 удара в три мача срещу Юнайтед този сезон, без да спечели нито един от тях.

След като поведе с 3-2 срещу Челси миналия четвъртък, когато Алехандро Гарначо отбеляза в 67-ата минута, Юнайтед позволи на опонентите си да направят последните 10 удара в луд мач и плати цената, тъй като Коул Палмър вкара в 10-ата и 11-ата минута на добавеното време, за да завърши своя хеттрик и да спечели мача.

След това Ливърпул имаше 15 без отговор през първото полувреме в неделя и две в началото на втория период, което означава, че Юнайтед е допуснал 27 безотговорни удара, преди Бруно Фернандеш да прекъсне тази серия със стил, като изравни от 40 ярда.

Отборът на Олд Трафорд вече е изправен пред 252 удара във Висшата лига през 2024 г. – много повече отколкото всеки друг клуб. Брентфорд (227), Уест Хем (218), Шефилд Юнайтед (212) и Лутън (209) са единствените други отбори, които се изправят срещу над 200 за това време, като само Чуковете от този квартет в момента са извън долната петица на лигата.

Челси, подобно на Ливърпул, имаше общо 28 опита срещу Манчестър Юнайтед, но ги последва само с шест срещу Шефилд Юнайтед, най-долният клуб в лигата с подобен широко отворен стил.

През целия сезон , Юнайтед получи 553 удара – само седем по-малко от най-високия сбор на Блейдс в лигата.

Въпреки това, 46-те гола, които Онана е допуснал, са шестият най-нисък сбор за който и да е клуб от най-високата дивизия този сезон, зад челната четворка на Арсенал (24), Ливърпул (30), Манчестър Сити (31) и Тотнъм (45), както и Евертън (42).