Полицията разследва предполагаемо нападение срещу линейния съдия в аматьорски футболен мач в Северен Уелс
Снимка: skynews.com
Sky News | 2024-05-02 | 06:48:33

Предполагаемото нападение се случи около 15 минути след срещата на CPD Penrhyndeudraeth от футболната лига на Северното крайбрежие (NWCFL) в Amlwch Town, Anglesey, в събота.

В изявление полицията на Северен Уелс каза: „Можем да потвърдим, че в момента разследваме нападение, извършено на терена на Amlwch Town FC в събота, 27 април.

„Можем също да потвърдим, че сме запознати с кадрите, които се разпространяват в социалните медии, и молим хората да не споделят, за да избегнат евентуално накърняване на съдебни процедури."

Главният изпълнителен директор на Футболната асоциация на Уелс (FAW) Ноел Мууни осъди инцидента.

В отговор на видеото, публикувано в платформата за социални медии X, г-н Мууни написа: „Да, запознати сме с инцидента – както и полицията. Във футбола няма място за това."

Междувременно NWCFL заяви, че е наясно с видеото и че служителите на лигата ще „разследват съответно" след приключването на полицейското разследване.

CPD Penrhyndeudraeth каза, че са спечелили мача с 8-0 - въпреки че официалният уебсайт на лигата записа резултата като 6-0.

Прочетете повече от Sky News:
Собствениците на Wrexham разкриват планове за разширяване на територията< br />Мерки за защита на чайките от Англиси, обозначени като „болка в очите“

В изявление, публикувано във Facebook след мача, клубът каза: „Фантастичен резултат и представяне от момчетата днес.

„За съжаление, мачът беше помрачен от инцидент, който се случи около 15 минути след началото на мача, когато играч на Penrhyn, действащ като доброволен линеен съдия, беше нападнат.

„Клубът няма да прави повече коментари, но ще подкрепи играча, тъй като въпросът е докладван на полицията."

Sky News се свърза с Amlwch Town FC за коментар.

Източник: skynews.com