Полицията започва разследване за издирване на фен на Съндърланд, който се подигра на смъртта на легендата на Нюкасъл Гари Спийд с болен „се обеси, защото е гей“ туит след поражение с 0:3 в дербито за ФА Къп
Daily Mail | 2024-01-08 | 14:24:06

Публикацията незабавно е докладвана на полицията, която след това е започнала разследване.

„Наясно сме с публикация, която изглежда съдържа омразни коментари за покойния футболист Гари Спийд“, се казва в изявление на полицията на Нортумбрия.

Бившият полузащитник на Нюкасъл Гари Спийд посегна на живота си на 42 години през 2011 г.

Спийд (вдясно) направи 285 мача за Нюкасъл във всички състезания, като отбеляза 39 гола за свраките в шест сезона на Сейнт Джеймс Парк

Спийд (вдясно) беше част от отборите на Нюкасъл, които достигнаха финала за ФА Къп през 1998 и 1999 г. само за да загубят от Арсенал и Манчестър Юнайтед (горе)

'В ход е разследване за идентифициране на отговорните. Всеки, който има информация, се моли да се свърже с полицията на Нортумбрия, цитирайки дневник NP-20240107-0254.'

Спийд, бивш национал на Уелс, отне живота си през ноември 2011 г. на 42-годишна възраст Той беше женен с две деца.

Полузащитникът изигра 677 мача в лигата по време на 22-годишната си кариера за Лийдс, Нюкасъл, Евертън, Болтън и Шефилд Юнайтед.

Той направи 285 мача за Нюкасъл във всички състезания, отбелязвайки 39 гола за свраките за шест сезона на Сейнт Джеймс Парк. Той беше част от отбора на Нюкасъл, който достигна последователни финали за ФА Къп през 1998 и 1999 г., като загуби от Арсенал и Манчестър Юнайтед.

Спийд спечели 85 мачове за Уелс и ръководеше националния футбол между декември 2010 г. и ноември 2011 г.

Автогол на Даниел Балард и два гола на Александър Исак осигуриха Нюкасъл напредна до четвъртия кръг на Купата на Англия и спечели правото да се похвали в първото дерби с Тайн Уеър от осем години насам.

Напрежението беше високо на терена преди първото дерби с Тайн Уеър за осем години

Александър Исак отбеляза два гола, докато Нюкасъл си осигури удобна победа с 3-0 над Съндърланд

„Чувствам се страхотно“, каза мениджърът на Нюкасъл Еди Хоу след мача.

„Никога притеснен от равенството, винаги съм смятал, че е страхотно равенство - стига да го спечелим. Справихме се добре със случая, бяхме смели с топката и бяхме много спокойни.

„Не позволихме на публиката да ни завладее и се справихме с всичко наистина добре .'