Получателят под наем от Манчестър Юнайтед Мейсън Грийнууд получи директен червен картон за яростна реакция в сблъсъка в Ла Лига
The Mirror | 2024-01-02 | 19:57:19

Мейсън Грийнууд получи директен червен картон за показване на несъгласие в мача на Хетафе в Ла Лига срещу Райо Валекано във вторник вечер.

Грийнууд е под наем в Хетафе от Манчестър Юнайтед, който реши, че би било „взаимно изгодно“ за нападателя да продължи кариерата си далеч от клуба след обвинения в опит за изнасилване, участие в контролиращо и принудително поведение и нападение, причинило действителни телесни повреди, бяха отхвърлени от Кралската прокуратура.

Той има три гола и четири асистенции в 14 мача за Хетафе в Ла Лига този сезон. Но неговият престой под наем взе различен ход във вторник вечерта срещу Райо.

22-годишният играч беше изгонен в 50-ата минута, след като реферът Хорхе Фигероа Васкес направи изключение от нещо, което каза. Той получи директен червен картон за несъгласие, оставяйки Хетафе с девет души след изгонването на Хуанми Латаса през първото полувреме. Гринууд погледна напълно невярващо, когато червеният картон беше вдигнат.

Нещата станаха още по-лоши за домакините, като Дамян Суарес също беше изгонен в 70-ата минута при резултат 2-0 след двата гола на Райо Валекано от Серхио Камело. Суарес беше отстранен, тъй като напусна терена, за да бъде заменен, като Хетафе напълно загуби дисциплината си.

Хетафе е осми в Ла Лига и изигра три мача без загуба, водещи до мача с Райо. Грийнууд е в добра форма, като приносът му за Хетафе доведе до спекулации за летен трансфер в Барселона.

Хетафе също иска да задържи Грийнууд за постоянно. „Грийнууд е различен играч, с много талант, но в този футбол талантът не е най-важното“, каза наскоро мениджърът Хосе Бордалас.

„Изисква се повече работа, отколкото талант. Когато е на 100 % ще можем да проверим реалното му ниво, но той има условията да играе във всеки голям. време без игра и практически без тренировки. Но ние се доверихме заради таланта, заради нивото, което имаше.

„Да можеш да избереш играч от това ниво в Хетафе е сложно, почти невъзможно . И добре, предвид ситуацията, заложихме на него. Щастливи и доволни сме, защото имаме страхотен играч, той е добро момче, вписа се наистина добре и просто трябва да научи малко повече испански."

Присъединете се към новата ни WhatsApp общност! Щракнете за да получавате ежедневната си доза съдържание на Mirror Football. Ние също така предлагаме на членовете на нашата общност специални оферти, промоции и реклами от нас и нашите партньори. Ако не харесвате нашата общност, можете да проверите по всяко време. Ако желаете сте любопитни, можете да прочетете нашите