Полуфинал на Западната конференция на НБА: Минесота изуми шампиона на НБА Денвър в мач 1
Снимка: aljazeera.com
Aljazeera News | 2024-05-05 | 10:55:20

Антъни Едуардс вкара 43 точки, Карл-Антъни Таунс завърши с 20, а гостуващите Минесота Тимбъруулвс взеха предимството на домашния терен от Денвър с победа със 106-99 над Нъгетс в мач 1 от полуфинална серия от Западната конференция.

Наз Рийд вкара 14 от своите 16 точки през четвъртата четвърт, Майк Конли имаше 14 точки и 10 асистенции, а Руди Гобер грабна 13 борби за Минесота, която се оттегли и започна следсезона с 5-0.

„Те защитават шампиони, те са труден отбор за побеждаване. Страхотен екип. Имат страхотни играчи,” каза Едуардс за Нъгетс.

„Те получиха най-добрия играч в лигата с Никола Йокич, те се доближиха най-добре с Джамал Мъри, най-добрия стрелец по 3 точки с Майкъл Портър младши, така че е трудно да победиш този отбор.“

Мач 2 е в Денвър в понеделник.

Йокич имаше 32 точки, Портър добави 20, а Мъри завърши със 17, всички през второто полувреме, за Нъгетс, които изостават в плейофна серия за първи път след загубата от Голдън Стейт Уориърс в първия кръг през 2022 г.

Беше напрегнат мач в началото на четвъртата част, но Тимбъруулвс бяха по-уравновесени през целия участък.

Конли вкара третата си тройка в мача, за да даде преднина на Минесота с 80-77, но Мъри отговори от дълбочина и беше фаулиран от Таунс. След това той продължи да завърши играта с четири точки.

Едуардс, който имаше 25 точки през първото полувреме, удари пробив в трафика и издърпване от 18 фута, за да върне Тимбърулвс напред. Рийд вкара двойка тройки, превърна в пас и заби пропуск на Едуардс, за да даде преднина на Минесота с 94-88 с 4:20 до края.

Йокич реализира игра за три точки, но след това Тимбъруулвс започнаха да отлагат мача. Гоберт направи полагане и наклони в 13-футов, а Едуардс потопи два наказателни удара. Портър извърши офанзивен фаул и 14-футовият фейдеуей на Едуардс направи 102-91 при 1:36 оставащо време.

Тройката на Йокич намали изоставането на Денвър до 102-96 с 1:02 до края, но Тимбъруулвс го затвориха.

Минесота поведе с 18-4 при 5:12 до края на първата четвърт, но Нъгетс вдигнаха защитата. Те форсираха седем загуби и задържаха Timberwolves до 22 точки в последните 17 минути на първото полувреме, за да водят с 44-40 на паузата.

Таунс и Конли имаха по 11 точки през третата четвърт, за да помогнат на Минесота да води със 73-71 към четвъртата четвърт.

„Начало 18-4, така че слизаме рано, борим се адски, за да поведем на полувремето, след което не играхме защита през третото“, каза треньорът на Денвър Майкъл Малоун.