Полузащитникът на Арсенал Фрида Маанум е „стабилен“, след като колабира по време на финала за Купата на Конти
Снимка: skynews.com
Sky News | 2024-03-31 | 22:24:48

24-годишният играч получи лечение на терена, преди да бъде изнесен на носилка.

Играчите на Арсенал и техният мениджър Йонас Ейдевал бързо сигнализира на медицинския персонал, когато те видяха норвежкия национал да пада на земята, а Стина Блекстениус и Кейти Маккейб се втурнаха към нея.

И двата комплекта играчи останаха на терена, докато Маанъм получи кислород през маска преди беше пренесен през тунела в Молине, домът на Уулвърхемптън Уондърърс, който беше използван като неутрално място за финала на Конти Къп.

Алесия Русо влезе на мястото на пострадалия полузащитник и играта беше подновена в 14-ия допълнителен мач минута при равен резултат 0-0.

Арсенал спечели финала с 1-0, като Блекстениус отбеляза победния гол в 26-ата минута на продълженията.

Йонас Ейдевал, шефът на Арсенал, каза след мача: „Ние се доверяваме на нашия медицински екип и получихме наистина добра информация и от тях.“

Arsenal Women по-късно публикува актуална информация за състоянието на Маанъм на X, казвайки: „Фрида е в съзнание, разговаря и в стабилно състояние. Тя ще продължи да бъде наблюдавана отблизо от нашия медицински екип. Всички сме с теб, Фрида.“

Блекстениус, говорейки пред BBC Sport, след като отбеляза победния гол, каза за своя съотборник: „Винаги е наистина трудно. Тя е съотборник и приятел на всички ни.

„Ние се грижим толкова много за нея. Вие се притеснявате малко, когато се случат подобни неща.

„Казахме, че искаме да направим това за нея, да спечелим тази победа за нея, защото тя не можеше да бъде с нас в този момент."

Източник: skynews.com