Поредицата от победи на Едмънтън Ойлърс приключи в Кълъмбъс
Global News | 2024-03-08 | 05:00:34

Поредицата от пет победи на Едмънтън Ойлърс приключи в четвъртък вечер със загуба с 4-2 от Кълъмбъс Блу Джакетс.

Матьо Оливие даде 1-0 на Сините якета водят шест минути след началото на мача, стреляйки в пас на Шон Курали. Сините якета се възползваха от два обрата на Ойлърс, за да вкарат голове с разлика от 27 секунди по-късно при първия. Алекс Найландер и Дмитрий Воронков бяха голмайсторите.

Зак Хаймън изведе Ойлърс на борда в началото на втория, когато отбеляза своя 43-ти за сезона. Конър Макдейвид асистира при играта, за да постигне 100 точки за седми път в кариерата си. Джак Рословик беше съвсем сам начело след раздаване на Ойлърс, но му беше отказано два пъти от тесен мач от Калвин Пикард.

Имейлът, от който се нуждаете за най-важните новини за деня от Канада и целия свят.

Кори Пери отклони силовия удар на Ивендър Кейн покрай Даниел Тарасов, за да привлече Ойлърс в рамките на едно със 7:52, за да влязат в третия.

С изтеглянето на Пикард за допълнителен нападател, Хайман успя да удари шайба в гънката, но беше спрян от Тарасов. Джак Рослович го запечата с празна мрежа.

Новият играч на петрола Сам Карик влезе в битка от първия период с Оливие. Адам Енрике също направи своя дебют в Ойлърс. И двамата бяха придобити от Анахайм в сряда.

Ойлърс, 38-21-2, ще посетят Бъфало Сейбърс в събота (630 CHED, Face-off Show в 9 сутринта, мач в 10:30 сутринта) .