Поредицата от победи на Едмънтън Ойлърс срещу Голдън Найтс
Снимка: globalnews.ca
Global News | 2024-02-07 | 07:49:19

Поредицата от победи на Едмънтън Ойлърс приключи на 16 мача, след като бяха победени с 3-1 от Вегас Голдън Найтс във вторник вечер.

Ойлърс скочиха напред 4:35 в играта на двама срещу нищо, докато сте съкратени. Леон Драйзайтл настрои Конър МакДейвид за неговия 21-ви за сезона. Златните рицари изравниха в края на първия период, когато Николас Рой вкара рикошет зад Стюарт Скинър.

Едмънтън имаше предимство от 13-7 при удари към вратата през втория период, но не успя да победи Адин Хил.

Вземете последните национални новини. Изпраща се на вашия имейл, всеки ден.

Ивендър Кейн беше съвсем сам срещу Хил в началото на третата част, но не успя да прокара шайбата покрай вратаря на Вегас. Само 20 секунди по-късно Чандлър Стивънсън нанесе удар през дясното рамо на Скинър, за да направи 2-1 Голдън Найтс. Draisaitl даде един пас от Mattias Ekholm при 3-на-2 за по-малко от осем минути оставащи минути, но Hill се премести и спаси.

С Скинър, изтеглен за допълнителен нападател, William Karlsson постави мача с празна мрежа.

Ойлърс ще се задоволят с втората най-дълга победна серия в историята на НХЛ, изравнявайки се с Кълъмбъс Блу Джакетс 2016/17. 1992/93 Pittsburgh Penguins спечелиха 17 поредни победи.

Hill завърши с 30 спасявания. Скинър направи 23.

Ойлърс, 29-16-1, ще гостуват на Анахайм Дъкс в петък (630 CHED, Face-off Show от 18:30 ч., мач от 20:00 ч.).

Източник: globalnews.ca