Последният гол на Лионел Меси донесе равенство на Интер Маями срещу LA Galaxy пред пълна със звезди публика
Снимка: cnn.com
CNN News | 2024-02-26 | 13:30:51

Звездите бяха навън, за да гледат мача на Лионел Меси с Интер Маями срещу ЛА Галакси в неделното равенство 1-1 – и аржентинецът, неочаквано, не разочарова.

Световният номер 1 в тениса Новак Джокович, актьорите Хали Бери, Едуард Нортън и Лив Тайлър, музикантът Андерсън Паак, футболистите Тобин Хийт и Кристен Прес и легендата на WNBA Даяна Таурази присъстваха, за да опитат сами Месимания.

Лос Анджелис Галакси, някога дом за някои от суперзвездите на Мейджър Лийг Сокър след пристигането на Дейвид Бекъм през 2007 г., поведе в 75-ата минута чрез сръбския нападател Деян Йовелич.

Въпреки новия си звезден състав, който сега включва още Луис Саурес, Жорди Алба и Серхио Бускетс, Интер Маями беше напълно надигран през голяма част от мача и изглеждаше, че върви към поражение до намесата на Меси в 92-ата минута.

Феновете вероятно са изпитали дежа вю за изравнителния гол, когато бившите съотборници в Барселона Меси и Алба върнаха часовника назад, подавайки топката помежду си четири пъти, преди аржентинецът да завърши хода, като се плъзна и преведе топката покрай вратаря на Галакси Джон Маккарти.

Маями беше подпомогнат от червен картон, показан на полузащитника на Галакси Марко Делгадо в 88-ата минута, след като Бускетс изглеждаше, че се плонжира, като реферът показа на американеца втори жълт.

Въпреки че това беше домакински мач за Галакси, на стадиона се надигна значителен рев, когато голът влезе, преди феновете на Аржентина и Маями да започнат да се кланят на Меси от трибуните.

Бившата звезда на Галакси Бекъм, който има статуя извън стадиона на клуба и сега е частен собственик на Интер Маями, не отпразнува изравнителния гол срещу бившия си отбор.

„Вярно е, че те доминираха през първото полувреме, особено в периода, в който Рики Пуиг имаше най-много време с топката и накара отбора да играе много добре“, каза треньорът на Маями Херардо Мартино след мача, според MLS.

„Те наскоро получиха последните си две DPs [Определени играчи] и поради това отборът изглежда напълно различен“, добави Мартино, имайки предвид звездите на Galaxy Рики Пуиг и Джоузеф Пейнтсил. „Тъй като те имат страхотен номер 9 и също две опасни крила, а също така са много солидни в защита.

„Но след това имахме личността да продължим да търсим и стигнахме до равенството, добре, може да се каже, с гения на Лео.“

Освен това представянето в неделя дойде часове преди Меси да достигне 500 милиона последователи в Instagram, вторият най-много в приложението след само дългогодишния съперник Кристиано Роналдо.

Източник: cnn.com