Последното разочарование на Сейнт Джон в края на мача може да е краят на надеждите за турнира на NCAA
New York Post | 2024-02-14 | 05:00:57

ПРОВИДЪНС, Айленд — Сценарият просто не се променя. Не през последния месец.

Отново и отново Сейнт Джонс водеше качествен съперник на полувремето.

И при всеки случай, той бива манипулиран през последните 20 минути.

Случи се срещу номер 1 Кънектикът и два пъти срещу номер 4 Маркет и историята се повтори отново във вторник вечер.

Предприятието от пет точки изчезна бързо. Защитата я нямаше никъде.

Нападението не можа да се изпълни и се задоволи с непрепоръчителни удари.

И в резултат на това надеждите на турнира на NCAA на Johnnies като цяло се чувстват почти преизпълнени, ако не допускат огромна серия от победи, за да завършат сезона.

Провидънс притежаваше последните 20 минути, както много от опонентите на Сейнт Джонс, и стигна до победа със 75-72, изпращайки плъзгащите се Джони до седмата им загуба в девет мача.

Рик Питино разтърси стартовия си състав, заменяйки борещия се център Джоел Сориано със Зуби Еджиофор.

Въпреки че Еджиофор имаше някои ярки моменти, той се справяше с неприятности, а проблемите на Сориано не се подобряваха.

Той успя да вкара само девет точки и седем борби, преди да отпадне с фаул при 3:29 до края и беше надигран значително от Джош Одуро от Провидънс (28 точки).

Фрайърс стреляха 54 процента от полето след полувремето, а Сейнт Джонс успя да събере само 34 точки, подобно на загубата от Маркет в събота.

вижте също

joel soriano

Рик Питино остави на скамейката капитана Джоел Сориано в огромна размяна на Сейнт Джон

Задното поле на Данис Дженкинс и Джордан Дингъл комбинирано отбеляза 21 при 8-от-24 стрелби и Сейнт Джонс отбеляза 0-към-9 от 3 точки след полувремето.

RJ Луис имаше 16 точки и 14 борби, за да поведе Сейнт Джонс (14-11, 6-8).

Джони, които закъсняха със седем, изравниха с джъмпър на Дженкинс с 1:45 преди края.

Но те оставиха Кори Флойд младши от другата страна, след като победи пресата и Одуро увеличи преднината до четири с 41,5 секунди преди края.

Накратко първото полувреме беше бурният сезон на Сейнт Джон.

Моменти на обещание и разочарование в едно. Не излезе готов за игра, изкопавайки ранна дупка от 13 точки.

Провидънс направи шест от първите си девет удара за 3 точки, много от които отворени.

Изглеждаше, че Джони ще избягат от сградата.

Тогава Шон Конуей, от всички играчи, ги задържа в играта. Скоро към него се присъединиха и други.

Св. Джон събра серии от 12-0 и 23-5 и влезе в паузата пет, след като тройката на Дингъл победи сирената.

Средно 1,9 точки за сезона, Конуей отбеляза 11. Дингъл добави осем.

Най-важното е, че защитата на Сейнт Джон се събуди, ограничавайки Провидънс до пет точки през последните 9:42 на полувремето.

Инерцията беше краткотрайна, както често се случваше през последния месец. Провидънс бързо си върна лидерството с 10-2 серия, като Одуро отбеляза осем точки в спурта.

Фрайърс увеличиха преднината си до шест след удар на Девин Картър и бяха превъзхождали Сейнт Джонс с 11 в този момент през второто полувреме.